Zdeněk Petráš hrál tři roky v Bílině. V té letošní přestoupil do týmu Antiradara Slaný. Klub ale skončil a šestadvacetiletý forvard se přesunul do Děčína. „S děčínským vedením jsme se domlouvali na příští sezonu, po skončení Mostu se jednání zrychlilo,“ přiznal Petráš.

Ten si už v právě probíhající sezoně vyzkoušel hned tři dresy. Začal v Bílině, pak hrál za Slaný. Tam se ale moc neohřál. „Určitě to není nic příjemného, když se v půlce sezony rozpadne klub. Naštěstí už jsem byl v kontaktu se zástupci klubu HC Děčín,“ zdůraznil.

Šest zápasů – devět kanadských bodů. Poměrně slušná bilance. „Zatím jsem spokojený. Svou pozici v týmu si budu muset svými výkony teprve vybudovat. Vždycky jsem byl spíš do útoku než do obrany,“ řekl s úsměvem.

Hattrickem vystřelil Medvědům výhru 3:2 nad Řisuty, gól a asistenci zaznamenal i proti Drakům z Bíliny. „Byl to pro mě specifický zápas. Přeci jen jsem v Bílině hrál tři roky. Znám kluky, trenéra. Je zvláštní dát gól týmu, za který jsem ty góly střílel. Kdybychom hráli v Bílině, gól bych neslavil. Ale jelikož jsme hráli doma, mohl jsem si to dovolit,“ vysvětloval.

Petráš je v aktuálně čtvrtém týmu tabulky spokojený. „Je tady dobrá parta, trenéři a zázemí na velmi dobré úrovni. Chtěl bych se udržet v základní sestavě a odehrát zde i další sezony. Po dlouhé době si zahraji play-off, tak doufám, že v něm postoupíme co nejdále,“ má jasno děčínský hokejový útočník.

Co na jeho adresu řekl sám trenér Jaromír Carvan? „Víme, že je to bodový typ. Navíc nám chybí hráči střední generace. Takže jsme rádi, že ho tu máme.“

Už v sobotu hraje Děčín ve Dvoře Králové (17), Bílina hostí Řisuty (17.30).