Nový hrací čas přilákal do ochozů děčínského zimáku zhruba tři stovky fanoušků. Ti, společně se všemi aktéry samotného duelu, před úvodním hvizdem rozhodčího uctili minutou ticha památku tří českých zesnulých hokejových reprezentantů.

Domácí, kteří nastoupili v brance s pozorným Petráskem, začali velmi aktivně a tlačili se před brankáře Matouška. Velmi aktivní byla první útočná řada, Zika si hned nadvakrát vylámal zuby na benešovském brankáři. Když už se zdálo, že první třetina branku nenabídne, nahodil v tísni Lukáš Zika kotouč na Matouška, a ten propadl vysokému brankáři pod lapačkou – 1:0. „Prvních deset minut jsme byli lepší, druhou polovinu třetiny naopak spíše hrozil Benešov. Naštěstí tam jedenáct sekund před sirénou zapadla žabka od Lukáše Ziky,“ konstatoval děčínský kouč Karel Chládek.

Druhá třetina byla ve znamení přesilovek. Domácí měli hned v úvodu výhodu pěti proti třem. Velký tlak zakončil bombou kapitán Filipovský – 2:0. O několik minut později se dostali domácí do dvojnásobného oslabení. Za několik vteřin putoval na trestnou lavici i Zika, přesto Děčín v čele s Petráskem těžkou situaci zvládl. „Klukům musím poděkovat, že to ustáli. Hráli jsme to oslabení dobře. Byl to klíčový bod utkání a to nás nabudilo,“ pochvaloval si Chládek.

Ve 39. minutě dodal domácím klid Stezka, který střelou po ledě využil opět přesilovku. V posledním dějství domácí drželi pohodlný náskok, hosté snížili na konečných 3:1 dvě minuty před koncem. „Je to dobrý vstup do soutěže, Benešov je kvalitní tým a jsem rád, že jsme ho porazili. Teď nás čeká Milevsko,“ dodal děčínský trenér.

HC DĚČÍN - HC VODNÍ LVI BENEŠOV 3:1

Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1. Branky a nahrávky: 20. Zika (Oliverius), 21. Filipovský, 40. Stezka (Oliverius, Vávra) - 58. Kaňka (Toužimský). Vyloučení: 7:4. Využití: 2:0, 300 diváků.

HC Děčín: Petrásek - Sádovský, Stezka, Drahorád, Dvořák, Kaltenböck, Místecký, Mizera, Hříbal - Filipovský, Oliverius, Zika – Stibor, Myšík, Drnec – Vávra, Baránek, Luka – Chvátal, Řídel, Vacek.