Nymburk se nijak nezalekl svého soupeře, kterého zastihl závěr základní části v nebývalé formě a už ve 4. minutě měl obrovskou šanci Dulovec, kterému před prázdnou bránou přeskočil puk hokejku. Hosté odpověděli závarem před Brázdilem, který však domácí ustáli a okamžitě z protiútoku neuspěli v obrovské šanci Eis s Králem. V 15. minutě se vyznamenal hostující brankář Lavinger, který po námazu svého obránce musel likvidovat tutovku Eise. Chvíli nato se už domácí přece jen radovali. Protivnému utekl puk z hokejky, ale pro Nymburské to nebylo to na škodu, neboť zaskočený Lavinger již nestačil zareagovat. Krátce nato ujel po křídle Eis a bylo to dva nula. Po jedenácti vteřinách přidal další branku Šimek – 3:0.

Na začátku druhé třetiny nedůrazně zakončil v přesilovce svoji tutovku hostující Vlček, čehož krátce nato hosté litovali. V té samé přesilovce totiž obral nymburský Brzák hostujícího obránce o puk a svůj nájezd proměnil ve čtvrtý zásah v děčínské bráně. Domácí pak nevyužili dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Hosté zahrozili Haškovou tečí, která skončila na tyči, podobně se vedlo na druhé straně Bičištěmu, jehož pokus taktéž olízl tyčku.

V závěrečné periodě se neprosadil v dobré příležitosti hostující Fajgl, ovšem za několik okamžiků se hosté přeci jen mohli radovat, když Kaltenböck potrestal nymburské vyloučení. Další branku však již hosté nepřidali a když se pět minut před koncem trefil nymburský kapitán Král, bylo o vítězi rozhodnuto.

Po první třetině pro nás bylo po zápase, smutnil Chládek

„První branka byla opravdu velmi nešťastná. Pak jsme vyrobili ve středním pásmu dvě hrubé chyby. Soupeř je postrestal a pro nás bylo bohužel prakticky po zápase," říkal zklamaný děčínský kouč Karel Chládek. „Dobře bylo, že jsme otevřeli skóre a navíc hráli disciplinovaně. V první třetině jsme neměli ani jednoho vyloučeného," těšilo nymburského trenéra Pavla Bičištěho.

Děčínu tentokráte nepomohli ani první dvě útočné formace, které byly v základní části tradičně největším gólovým přispěvatelem. „Jak nás celou sezónu táhly, tak jim sobotní zápas nevyšel. Nedostávaly se v útočné fázi do potřebného tlaku. Pevně věřím, že se to v domácích zápasech zlepší," pevně věří děčínský kormidelník. „Chtěli jsme hrát dobře odzadu a bez faulů. Jednou jsme v přesilovce inkasovali, ale dál už jsme si to pohlídali. Šlo už jen o to udržet náskok a neudělat ze zápasu nějaké drama. Dvě, tři střídání jsme tam trošku obranu otevřeli, ale nakonec jsme to zvládli," radoval se šéf nymburské lavičky.

V děčínském dresu chyběl šikovný útočník Štepán Kuchynka. „Jelikož Ústí ještě hraje s Chomutovem, nebyl Štěpán k mání. Ale pokud Slovan vypadne, měl by být v pondělí k dispozici," prozradil Chládek. Vítězství jsme potřebovali, protože jet po prohraném zápase dvakrát do Děčína, by nebylo moc dobré. Přesvědčili jsme se o tom, že se jejich klíčoví hráči dají pohlídat. Soupeř má nyní o čem přemýšlet," dodal závěrem Bičiště.

Druhé utkání série se hraje už v pondělí 2. března. A série se přesouvá do Děčína. Utkání začne na tamním zimním stadionu v 18 hodin. Třetí střetnutí se pak hraje ve středu a opět v Děčíně. Začne rovněž v 18 hodin.

NED HOCKEY NYMBURK – HC DĚČÍN 5:1

Branky: 17. Protivný (Šimek, Kulich), 18. Eis (Knesl, Velechovský), 18. Šimek (Bičiště), 24. Brzák, 55. Král (Eis, Velechovský) – 50. Kaltenböck (Chamrád). Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Špringl. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 280. Třetiny: 3:0, 1:0, 1:1. Vývoj skóre: 4:0, 4:1, 5:1. Stav série: 1:0.

HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Filipovský, Molnár, Hříbal, Kaltenböck, Klement, Strnad, Kvaček, Havlíček – Hašek, Volráb, Vacek – Faigl, Oliverius, Fojt – Drnec, Chládek, Chamrád – Chovanec, Kment.