Konec dovolené! Hráči HC Děčín tento týden vyjeli na led a začali s další fází přípravy na druhou hokejovou ligu.

Svěřenci trenéra Karla Chládka budou trénovat pětkrát týdně vždy od 17.30. Od příštího týdne přijdou na řadu přátelská utkání. Bude se hrát systémem úterý – čtvrtek. Na druholigové hokejisty nečeká žádná zvláštní příprava. „Na kluky nic speciálního nechystám. Důležité je, aby se kluci zase seznámili s ledem a co nejdříve se do toho dostali,“ přiznal s úsměvem trenér Chládek.

Tým na první trénink nastoupil bez nových tváří. „Na led naskočili kluci, kteří absolvovali letní přípravu,“ prozradil Chládek.

Případné posílení však není nemožné. „Trénuje celkem 31 hráčů včetně čtyř brankářů. Je ale možné, že kádr se bude v průběhu srpna měnit,“ přiznal manažer HC Jan Havlíček.

I samotný děčínský kormidelník se na led těšil. „Tak pro trenéry je příprava na ledě nejzáživnější, stejně tak jako pro hráče,“ dodal Chládek.
V kádru HC Děčín samozřejmě nechybí zkušený útočník Michal Oliverius. Ten byl v minulé sezóně bodovým lídrem (51 bodů za šestnáct branek a třicet pět nahrávek) celého mužstva v základní části II. hokejové ligy. „Je to příprava, jako každá jiná. Se vším se vlastně seznamujete. Nazval bych to každoroční rutinou. Všechno tak nějak bolí a tlačí, ale tréninky mají svižné tempo. Každopádně jsem se na led těšil, tak jako všichni kluci,“ popsal atmosféru přípravy na ledě Oliverius.

Na ledě už děčínští hokejisté neposlouchají pokyny Aleše Havlíka, ale nového trénera Karla Chládka. „V létě jsme se vlastně seznámili a myslím, že to bude klapat. Už v létě byla příprava poměrně kvalitní. Dosavadní tréninky mají hlavu i patu, takže si myslím, že s novým trenérem problém nebude,“ nevidí zkušený hokejista žádný problém s novým kormidelníkem.

Jak Michal Oliverius trávil letní dovolenou? „Musel jsem se trochu hýbat, abych mladším spoluhráčům ještě stačil (smích). Týden jsme strávili na Máchově jezeře, jinak to bylo normální léto,“ doplnil útočník HC Děčín.

PŘÁTELSKÁ UTKÁNÍ HC DĚČÍN

9. srpna, 18.00 (D) – Klášterec
11. srpna, 18.00 (V) – Jablonec
16. srpna, 18.00 (D) – Kolín
18. srpna, 18.00 (V) – Bílina
23. srpna, 18.00 (V) – Klášterec
25. srpna, 18.00 (D) – Jablonec
30. srpna, 18.00 (V) – Kolín
1. září, 18.00 (D) – Bílina