Severočeši doma v divoké přestřelce nakonec přetlačili Trutnov 9:6. Ze zápasu ale udělali zbytečné drama. Ještě ve 43. minutě totiž vedli 7:2, hosté však během šesti minut snížil na rozdíl jediné branky. Závěr ale patřil Medvědům, kteří urvali pátou výhru v sezóně.

„Jsme rádi za tři body. Dvě třetiny to byl od nás slušný výkon. Závěr se nám však nepovedl. Hráči už si mysleli, že to mají v kapse a v hlavách polevili. Diváci asi museli být spokojení, protože to nakonec bylo dramatické až do konce. Nicméně trenéři už tolik ne,“ přiznal trenér Jaroslav Hašek.

Medvědi si pomohli v přesilových hrách. Proti Trutnovu využili početní výhodu hned pětkrát. „Hosté se nechali hodně vylučovat a nám se povedlo trestat soupeřovu nedisciplinovanost. Tady jsme si hodně pomohli,“ zdůraznil.

Jeho svěřenci tak mají po pěti kolech 14 bodů a jsou druzí o skóre za silným Vrchlabím. Hašek ale zůstává nohama na zemi. „Začátek sezóny se nám povedl, ale je to spíše takový odrazový můstek do dalších zápasů. Nesmíme se nechat unést a naopak v tréninku tvrdě makat. Budeme na hráče apelovat, aby nepolevili v úsilí,“ slibuje Jaroslav Hašek.

Další zápas hraje Děčín ve středu 2. října, kdy hraje na ledě Buldoků z Řisut.

Kanadské bodování HC Děčín: 1. Petráš 14 (7+7), 2. Sýkora 12 (6+6), 3. Oliverius 9 (3+6).

HC Děčín -BAK Trutnov 9:6 (2:1, 4:1, 3:4)

Branky a nahrávky: 7. Faigl (Oliverius, Tenkrát), 12. Tenkrát (Kaltenböck, Oliverius), 27. Sýkora (Petráš), 31. Petráš (Zajan, Sýkora), 37. Petráš (Loukota, Sýkora), 40. Zajan (Tůma, Petráš), 42. Tůma (Petráš), 52. Damašek (Oliverius), 59. Sýkora (Zajan, Tůma) – 9. Fedulov (Svoboda), 22. Starý (Svoboda, Fedulov), 44. Svoboda (Pražák, Fedulov), 46. Svoboda (Jedlička), 48. Chytráček (Svoboda, Janoušek), 49. Tatar (Višňák, Jedlička).

R: Hlinka – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 1:7. Využití: 5:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 264.

HC Děčín: Lavinger – Loukota, Tenkrát, Kaltenböck, Mareš, Zicho, Tůma – Volráb, Chovanec, Fojt – Damašek, Oliverius , Zajan – Petráš, Kuchynka, Kordule – Sýkora, Faigl.