Utkání to bylo jako na houpačce. Domácí Písek po první třetině vedl 3:1, Medvědi ve druhé části srovnali na 3:3, ale na konci třetiny opět ztráceli dvě trefy. V poslední dvacetiminutovce však Děčín zabojoval a po velkém obratu se v 51. minutě díky trefě Brandejského dostal do vedení.

Tříbodovou radost však Medvědům vzal v 57. minutě Škopek, Písek navíc lépe zvládl samostatné nájezdy, Děčín se tak vydal na dlouhou zpáteční cestu pouze s jedním bodem.

„Podali jsme celkem slušný výkon. Před zápasem bychom bod brali, ale vzhledem k průběhu je to nakonec pro nás málo. I když jsme dotahovali, tak padesát minut to byl výkon, který už se blížil našim představám. Škoda toho nešťastného šestého gólu, bohužel platí, že musíme pracovat na obraně, stále inkasujeme hodně branek," hodnotil utkání děčínský trenér Jan Havlíček.

Písecký kouč Karel Slabý nebyl s výkonem svých svěřenců moc spokojený. „Pořád se do toho nemůžeme dostat, chybí nám také pár hráčů. Alespoň, že zápas s Děčínem skončil takhle, protože co my jsme schopní udělat ve svém pásmu, to je hrozné. Asi nám chybí zkušenosti a starší hráči si to zase nedovedou pohlídat. Soupeř hrál chytře a trestal nás za to," postěžoval si.

Děčín tak díky dalším výsledkům opět spadl na předposlední místo v tabulce. Do konce základní části chybí Medvědům odehrát ještě šest zápasů.
V tom dalším cestují opět na led soupeře. V sobotu 23. ledna se představí od 17.00 na ledě BK Havlíčkův Brod.

IHC Písek – HC Děčín 7:6 sn. (3:1, 2:2, 1:3 – 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Růžička (Pašek, Ferebauer), 8. Urbanec (Vlček), 10. Vlček, 37. Vlček (Urbanec), 38. Sýbek (Novák, Bernad), 57. Škopek (Pavlíček, Růžička), rozh. náj. Sýbek – 5. Buďa (Patzelt), 22. Faigl (Patzelt), 27. Zika (Brandejský), 45. Brandejský (Sýkora, Vaněk) 47. Hašek (Patzelt, Faigl), 51. Patzelt (Faigl, Kaltenböck).

Rozhodčí: Jechoutek – Vavruška, Oudes. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 615.

HC Děčín: Lavinger – Molnár, Hříbal, Kaltenböck, Zdvořáček, Vaněk, T. Procházka, Chmel, Kment – Hašek, Volráb, Vacek – Vykouk, Oliverius, Zika – Faigl, Buďa, Patzelt – Chovanec, Brandejský, Sýkora.