„Na tenhle zápas čekalo v Děčíně hodně moc lidí. Chtěli jsme bodovat právě pro diváky, bohužel se tak nestalo. Celý zápas panovala fantastická atmosféra,“ smutně pravil Tomáš Mareš, kouč HC Děčín.

Před vchodem na zimní stadion ještě stáli fanoušci, kteří slyšeli oslavu první branky. Děčínský David Tůma už po 21 vteřinách propálil Stahla a domácí vedli. Slovan, který podporoval hlasitý a velký počet fanoušků, se tlačil za vyrovnáním. Ovšem domácí obrana v čele s brankářem Lavingerem odolávala. 

„Do zápasu jsme vstoupili výborně, hned v prvním střídání jsme dali branku. Poté jsme, ale hráli na můj vkus, strašně zakřiknutě, sice jsme dobře bránili, ale soupeř nás přebrusloval a měl více šancí. Vše jsme nahrazovali zarputilostí a bojovností, pokračoval Mareš.

Po půl hodině přišla klíčová situace celého derby. Ve 30. minutě Slovan využil přesilovku čtyři na tři, kdy se prosadil Rudovský. Za necelé tři minuty podnikli hosté rychlý protiútok, který gólově zakončil Kordule. 

V poslední třetině Ústí odskočili na rozdíl dvou branek, postaral se o to ve 49. minutě velezkušený Roubík. Děčín neskládal zbraně a v 54. minutě se dostal na dostřel, když krásnou akci Volrába zakončil Macek. V hektickém závěru to Děčín zkusil bez brankáře, poslední šanci měl Černohorský, ovšem jeho střelu vytěsnil Stahl. 

„Ve třetí třetině nám odskočili na rozdíl dvou branek, trochu jsme změnili systém hry, začali jsme po nich chodit a odměnou byla kontaktní branka. Škoda při power play, kdy jsme nastřelili břevno. Nesmí se nám stávat, že když hrajeme přesilovou hru, tak se necháme vyloučit,“ zdůraznil.

I přes porážku Mareš všechny své hráče pochválil. „Myslím si, že profesionální mužstvo v čele s olympijským vítězem a mistrem světa by nás mělo porazit daleko vyšším rozdílem. Přes těsnou porážku bych chtěl celé mužstvo pochválit, stejně jako naše fanoušky, kteří nás celý zápas hnali dopředu,“ dodal.

HC Děčín - Slovan Ústí nad Labem 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. D. Tůma (Brož), 54. Macek (Volráb) – 30. Rudovský (Trefný, Costa), 33. Kordule (Berčík, Vodička), 49. Roubík (Berčík, Vodička). 

R: Hacaperka – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 8:5, navíc Kučera 5 + OK. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1563. 

HC Děčín: Lavinger (Blažek) – Brož, Kaltenböck, Černohorský, Kučera, Klement, Mikulec – D. Tůma, T. Nezbeda, Faigl – Zajan (A), L. Nezbeda, Trávníček (C) – Macek, Volráb, Charvát – J. Tůma. 

Slovan Ústí n. L.: Stahl (Cikánek) – Vodička, Trefný (C), Vacík, Drtina (A), Funk, Záruba, Polata – Roubík, Rudovský, M. Tůma (A) – Kordule, Prošek, L. Kučera – Berčík, Damašek, Costa – Smola.