Hosté držel krok v první třetině, kdy na 1:1 vyrovnával Chamrád. Pak ale stříleli branky domácí, ve 45. minutě zvyšoval už na 5:1 svou druhou trefou v zápase Parshakov. Řisuty se pak dostaly na dostřel, kdy se dvakrát prosadil ex-děčínský Petráš. V 60. minutě ale jistil děčínské vítězství střelou do prázdné branky Jursa. Medvědi tak základní části zakončili na pátém místě.

„Jsme rádi, že jsme včerejší utkání zvládli a vyhráli na domácím hřišti za tři body. Byl to poslední zápas základní části, ve kterém jsme si vytvořili spoustu šancí. Brankář hostí doslova čaroval a dělal všechno možný, aby podržel svůj tým, ale i přesto jsme vstřelili šest branek. Góly napadaly i klukům, kteří delší dobu čekali na branky, což je pro ně jedině dobře. Teď se chceme připravit na nadstavbu a poprat se o co nejlepší umístění v tabulce před play-off," řekl Michal Oliverius, asistent děčínského trenéra Davida Švagrovského. 

Základní část je tak minulostí. Nyní čeká skupinu Západ nadstavba, která přinese dalších 14 kol. Úvodní zápas této části druholigové sezóny odehrají Medvědi již ve středu 17. ledna od 18 hodin doma proti Vrchlabí. Následovat bude sobotní mač v Příbrami a středeční klání v Letňanech. Vzhledem k tomu, že se 27. ledna uskuteční Utkání Hvězd, nastoupí děčínská družina proti Táboru na svém ledě už v pátek 26. ledna. Pikantní souboje se Slovanem jsou na programu na konci ledna a února. Poslední vystoupení v nadstavbě přinese druhý březnový den, kdy Grizzly zavítají do Mostu.

HC Děčín – HC Řisuty 6:3 (2:1, 1:0, 3:2)

Branky a asistence: 12. Parshakov (Hercík, Chovanec), 18. Jouza (Smola, Zedek), 30. Smola (Černý, Jursa), 41. Faigl (D. Tůma, Nezbeda), 45. Parshakov, 60. Jursa (Černý, Smola) – 12. Chamrád (Petráš, Kolářík), 55. Petráš (Chamrád, Patyk), 57. Petráš (Čech)

Sestava Děčína: Skokan (Horák) – Brož (A), Bartoň, Loukota, Zedek, Hercík, Starý – D. Tůma (A), Nezbeda, Faigl (C) – Smola, Černý, Jouza – Parshakov, J. Tůma, Jursa – Chovanec