Tamní hokejový klub totiž letos slaví 30 let nepřetržité účasti ve třetí nejvyšší soutěži, hlavním tahákem bylo exhibiční utkání Veteránu ČR proti výběru HC Děčín (1993 – 2023). Veteráni nakonec vyhráli 7:2, na nájezdy ale vyhrál děčínský výběr 2:1.

„Popravdě to byl úplně jiný hokej, než na jaký jsem zvyklý. Ale užil jsem si to. Zahrál jsem si s bývalými spoluhráči, které jsem opravdu dlouho neviděl. Bylo fajn je vidět a pak s nimi trochu posedět,“ řekl Jan Kaltenböck, stále aktivní děčínský obránce, který nastoupil právě za výběr HC Děčín.

Zdroj: DENÍK/Jaroslav Zeman

Veteránský tým vedli jako trenéři Milan Nový a Jan „Gusta“ Havel, který právě 10. listopadu oslavil 81. narozeniny a bylo mu gratulováno přímo na ledě. Další gratulace patřila panu Čestmíru Štěpánovi, který 11. listopadu oslavil 90 narozeniny. Ten byl dlouholetým kronikářem a hlasatelem HC Děčín, kdysi byl také hokejovým rozhodčím.

V roli gratulantů se představil Jan Havlíček (manažer HC Děčín), Lukáš Vaníček (předseda HC Děčín), Jiří Anděl (primátor města Děčín). Hráče, kteří před 30 lety vybojoval pro Děčín postup do druhé ligy, ocenil také Valdemar Jiruš.

Nutno dodat, že na střídačce děčínského výběru stáli bývalí trenéři HC Děčín, jako Pavel Březina, Radomír Mikeš, Karel Chládek a Jaromír Carvan. Na straně veteránů ČR se v zápase představil třeba bývalý útočník NHL Jiří Tlustý, mistr ruské KHL Jakub Petružálek, děčínský rodák a kapitán mistrovského Litvínova z roku 2015 Michal Trávníček či Angel Krstev, jenž získal zlato s českou reprezentací do 20 let.

Drobnou kaňkou byla samotná návštěva, přeci jen se čekalo, že na děčínském zimním stadionu bude obsazeno více sedaček. 

Výběr HC Děčín - Veteráni ČR 2:7, na nájezdy 2:1

HC Děčín: Lavinger, Volke – Tenkrát, Ulbricht, Stezka, Molnár, Hříbal, Müller, Luka, Kaltenböck – Blažek, Kratochvíl, Werner, Filipovský, Hašek, Tomeček, Faigl, Oliverius, Zika, Volráb, Stibor.

Veteráni ČR: Hanuljak – K. Ťoupal, Kotaška, Krstev, Ficenec, Schnábel, V. Kočí – Duda, Petružálek, Kubinčák, Tlustý, R. Ťoupal, Zelenka, D. Nedorost, V. Král, Trávníček.