Díky porážce Mosteckých Lvů je jasné, že Medvědi nemůžou skončit hůř než šestí, což znamená účast v osmifinále play-off. Jisté také je, že na Děčín čeká souboj o páté místo s Vrchlabím, které je o bod zpět na šesté příčce.

Proti čtvrtým Letňanům začali svěřenci Davida Švagrovského hodně vlažně, během šesti minut nabrali dvoubrankové manko. Krev do žil jim vrátil rychlou kontaktní trefou Jan Tůma. „Výsledek mě mrzí, jelikož Letňany byly ze všech těch vzájemných zápasů nejvíce hratelné. Bohužel jsme měli do utkání katastrofální vstup, než se hráči rozkoukali, dostali jsme dvě branky,“ zlobil se trenér HC Děčín David Švagrovský.

Pořádná divočina to byla ve druhé třetině. Hosté odskočili dvakrát na dvě branky, ovšem Tomáš Nezbeda v 31. minutě vyrovnánal na 4:4. Jenže Letcům vrátil vedení v 35. minutě Poppel. „Dokázali jsme se do zápasu vrátit díky bojovnosti a určitým emocím. Velkou pochvalu zaslouží druhá lajna, jelikož hrála opravdu skvěle. Ale když už jsme se nadechli, srazily nás chyby, měli jsme tam taky zbytečná vyloučení," všiml s Švagrovský.

V poslední části hry se Medvědi tlačili za vyrovnáním, do vyložených šancí se ale moc nedostávali. Naopak v 58. minutě vyřešil akci dva na jednoho krásnou příhrou Poppel, kterému gólově poděkoval Pšenička. „Samozřejmě jsme chtěli vyrovnat, ale soupeř nás do ničeho nepustil, vyložená šance tam z naší strany nebyla. Bohužel, poslední zápasy doplácíme na chyby, které soupeř trestá. Můžete udělat jednu, dvě. Ale rozhodně jich nesmíte vyrobit třeba šest. Soupeři jsou kvalitní a tvrdě to trestají," dodal děčínský kouč.

HC Děčín - HC Letci Letňany 4:6 (1:2, 3:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. J. Tůma (Zedek), 25. Smola (Zedek), 30. Smola (Parshakov), 31. T. Nezbeda (Faigl, D. Tůma) – 5. Š. Turek (Mrňa), 6. Pšenička (Mácha), 24. Š. Turek (Labuzík), 27. Mrňa (L. Chalupa, Labuzík), 35. Poppel (Z. Fiala, Korčák), 58. Pšenička (Poppel, L. Chalupa).

R: Glanc – Goltsch, Janíček. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 355.

Děčín: Lavinger (A. Horák) – Vl. Brož (A), Bartoň, D. Kučera, Zedek, Tomšík, D. Petrásek, Kaltenböck – D. Tůma (A), T. Nezbeda, Faigl (C) – Smola, J. Tůma, Macek – D. Černý, Jursa, Parshakov – Nowák, Chovanec.

Tabulka: 1. Chomutov 96, 2. Tábor 93, 3. Příbram 91, 4. Letňany 73, 5. Děčín 64, 6. Vrchlabí 63, 7. Mostečtí Lvi 50, 8. Ústí nad Labem 40.