Hokejisté doma udolali Novou Paku 6:5 a drží stále čtvrté místo v tabulce. „Udělali jsem s asistentem Honzou Havlíčkem trochu dusno v kabině, promíchali sestavu a vzali i navíc naše mladé na střídačku. Aby v případě neplnění úkolů a taktiky, kterou jsme si stanovili, naskočili na hráče ze základní sestavy. První dvě třetiny se nám dařilo utkání držet pod kontrolou. Vytvářeli jsme si šance a soupeři dovolili pouze jedinou možnost. Do třetí jsme vstoupili vlažně a soupeř okamžitě trestal. Doufám, že to je pro hráče ponaučení. Nemůžeme ze svého plánu ustoupit ani na pět, nebo deset minut,“ řekl trenér HC Děčín Jaroslav Hašek.

Tomu se už uzdravil kapitán Oliverius, který přispělk výhře dvěma asistencemi.“ Oli nám určitě moc pomohl. Byla na něm vidět určitá nerozehranost. Ale jeho hra půjde ještě nahoru. O tom jsem přesvědčen. Je to výborný lídr a vůdce,“ má jasno Jaroslav Hašek.

HC Děčín – BK Nová Paka 6:5 (3:1, 2:0, 1:4)

Branky a nahrávky: 16. Petráš (Zajan, Černohorský), 19. Volráb (Chovanec, Tůma), 20. Sýkora (Faigl, Oliverius), 29. Volráb, 40. Faigl (Sýkora, Oliverius), 53. Volráb (Dörner) – 5. Vrba (Malík, T. Půlpán), 44. Foerster (A. Půlpán, Hric), 45. Dvořák (Hnik), 46. Hric (Pohl), 59. Mlčoch (T. Půlpán, Dvořák).

R: Luczków – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1.

Děčín: Lavinger (Brňák) – Mareš, Kaltenböck, Loukota, Zdvořáček, Tůma, Černohorský – Fojt, Petráš, Smola, Chovanec, Zajan, Dörner, Volráb, Sýkora, Faigl, Oliverius.