„Ono prakticky není co hodnotit. První třetina nebyla špatná, měli jsme více že hry a také více šancí. Paradoxně soupeř byl velmi produktivní. Druhou třetinu jsme prakticky neuhráli jediný souboj a domácí byli ve všem lepší. Třetí třetinu jsme sice snížili, ale na konci jsme měli výpadek a proto ten výsledek,“ kroutil hlavou děčínský kouč Jaroslav Hašek.

„Máme v zápasech fáze, kde hrajeme ledabyle a nejinak tomu bylo i v tomto utkání. Závěr mě ohromně bavil. Kluci tu desítku chtěli trefit a povedlo se. Díky našemu ofenzivnímu stylu sledovali diváci krásný zápas. Za výsledek jsem hodně rád,“ pochvaloval si trenér Dvora Králové Jiří Malinský.

Zatímco domácí si upevnili druhé místo, Medvědi zůstávají čtvrtí. Ovšem náskok na pronásledovatelé se povážlivě tenčí. „Kluci musí pochopit, že k úspěchu vede jen tvrdá dřina nás všech, že každý sám musí odvést maximum ve prospěch týmu a konečného výsledku. Jedině společně se můžeme opět zvednout. Máme hodně mladý tým a ti mladí musí chtít se učit, i když budou zpočátku dělat chyby. A ti starší je musí vést. O tom je tým,“ zdůraznil na závěr Jaroslav Hašek.

Už ve středu 8. ledna čeká na jeho svěřence velmi důležitý duel. Od 18 hodin totiž doma přivítají aktuálně sedmou Novou Paku, která na ně ztrácí jen pět bodů. Další neúspěch už si Medvědi nesmí dovolit.

Dvůr Králové – HC Děčín 10:3 (3:1, 3:0, 4:2)

Branky a nahrávky: 7. Tondr (Brokeš), 12. Petira (Hrazdira), 17. Fořt (Hrazdira), 21. Brokeš (Hrazdira, Petira), 22. Dušek (Svoboda, Franc), 38. Hrazdira (Tondr, Brokeš), 58. Svoboda (Hoskovec, Dušek), 58. Brokeš (Fořt, Hrazdira), 58. Luštinec (Havlas), 60. Ježek (Luštinec) – 3. Kordule (Tůma), 57. Kordule, 58. Zajan (Petráš).

Rozhodčí: Veinfurter – Urubčík, Bohuněk. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 560.

Děčín: Lavinger (41. Brňák) – Loukota, Mareš, Kaltenböck, Černohorský, Zdvořáček, Tůma – Fojt, O. Sýkora, Petráš – Chovanec, Faigl, Dörner – Zajan, Kordule, Volráb – Smola.