Bílinští Draci v úterní dohrávce 25. kola II. ligy mocně šlehali plameny, Medvědi z Děčína byli třikrát sežehnuti. Osmkrát ale dokázali svého soka zakousnout a bonus v podobě tučné potravy brali právě oni. Jinými slovy – Bílina tlačila, měla šance, ale góly dávali hlavně hosté. Tři body si tak do tabulky připisu-je za výhru 8:3 Děčín. Upevnil si tak pozici v první trojce.

Hostům vyšel skvěle začátek. Po dvou minutách dostal Děčín do vedení Vávra, o dvě minuty později ujel v oslabení Zika a Medvědi rázem vedli 2:0. Domácí se nenechali zahanbit, těsně po přesilovce snížil Hrubant na 1:2. Jenže když dostal čtyřminutový trest bílinský Písařík, těsně před koncem třetiny vrátil hostům dvoubrankový náskok Kaltenböck – 1:3.

Přestože Bílina nebyla vůbec horším týmem, branky dával Děčín. Ve 22. minutě dorazil Dvořák za Horáka svou vlastní střelu a o šest minut později ujel domácím obráncům Růžek a své sólo bravurně zakončil – 1:5. Jenže vzápětí snížil Urbanec a když Mackal ve 32. minutě využil přesilovou hru, Draci se zvedli. Do konce třetiny měli tlak a ostřelovali Lavingera. Ten však působil jistým dojmem, a do konce druhé třetiny se tak stav neměnil, Děčín vedl 5:3.
A první polovina třetiny patřila domácím. V brankovišti však kraloval Lukáš Lavinger, který domácí střelce doslova deptal. A když se k tomu přidala dobře hrající děčínská obrana, udržovali si hosté
stále dvoubrankový náskok. Zlom pak přišel čtyři minuty před koncem. Hosté hráli přesilovou hru, tu využil Růžek
a definitivně zlomil domácí odpor. Bílině pak hosté přichystali ještě větší nadílku. Nejprve Pořický a po něm Chládek upravili konečné skóre na 8:3 pro Děčín.

Svěřenci Karla Chládka se tak opět posunuli na druhé místo v tabulce. Také udělali další krok k umístění v první čtyřce, zajišťující po základní části výhodu domácího zápasu v play – off. Další utkání sehraje Děčín doma, netradičně v pátek 8. února. Od 18:00 přivítá prozatím čtvrtý celek soutěže – SHC Klatovy.

HC DRACI BÍLINA - HC DĚČÍN 3:8 (1:3, 2:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 6. Hrubant (Mackal), 29. Urban, 32. Mackal (Urban) – 2. Vávra (Oliverius), 4. Zika (Oliverius), 20. Kaltenböck (Růžek),
22. Dvořák, 28. Růžek (Hříbal), 56. Růžek (Pořický, Filipovský), 58. Pořický (Růžek, Hošek), 59. Chládek (Racek).

Třetiny: 1:3, 2:2, 0:3. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1.
Diváci: 200.

HC Děčín: Lavinger – Stezka, Hříbal, Filipovský, Dvořák, Kaltenböck, Molnár, Zahradník, Nikl – Vávra, Oliverius, Zika – Pořický, Růžek, Hošek – Racek, Chládek, Drnec – Řídel,  Šetka, Kopas.

Tabulka II. ligy: 1. Tábor 144:101 64, 2. HC Děčín 144:121 57, 3. HC Řisuty 120:97 56,
4. Klatovy 117:121 48, 5. Kobra Praha 125:127 47, 6. Sokolov 113:117 46, 7. Klášterec n. O. 113:115 44,  8. Bílina 108:131 37, 9. Jablonec n. N. 119:136 36,
10. Milevsko 103:140 30.