A mohlo to být loučení vítězné. Medvědi neudrželi proti favorizovanému Žďáru nad Sázavou těsné vedení
a nakonec padli po samostatných nájezdech. „Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že budeme mít bod, tak bychom byli spokojení. Ale po průběhu je to zklamání. Dvě třetiny jsme byli lepším celkem
a měli více brankových příležitostí. Ale hodnocení je opět stejné. Naší nezkušeností jsme se připravili o další branky. A že tam bylo hodně šancí. Naopak hráči vyrobili dvě hrubé chyby, jednu
z nich pak hosté potrestali vyrovnávací brankou," pravil smutně děčínský trenér Karel Chládek.

Medvědi rozehráli zápas dobře. Po čtyřech minutách prostřelil Slámu zkušený Hašek. Děčín dobře bránil a hosté se jen těžko prosazovali.
A když už na domácí defenzivu vyzráli, zastavil je pozorný brankář Lavinger a nebo branková konstrukce.

Hostující Sláma se ale musel v brankovišti také pořádně ohánět. Hlavně na přelomu druhé a třetí čtvrtiny, kdy si Děčín vytvořil několik obrovských šancí. Postupně neuspěl Hašek, Volráb a Kment. Jednou Slámu zachránila
i tyčka.

Hosté se nakonec dočkali vyrovnání pět minut před koncem, když překonal bezmocného Lavingera z bezprostřední blízkosti Gregar. Domácí brankář pak ještě musel zastavit velké šance Vítka a Kaňky.

Při samostatných nájezdech byli blíže k vítězství Medvědi, dva body si ale odvezli hosté. Na Děčín teď čeká těžká série čtyř venkovních zápasů. Postupně na něj čekají Klatovy, Klášterec nad Ohří, Tábor a Pelhřimov. „Stále přesvědčujeme mladé hráče, aby hráli v defenzivním systému. Musí udělat vše proto, abychom málo inkasovali. Proti Žďáru se to dařilo. Jsme málo produktivní, proto se musíme snažit vyhrávat utkání na dva nebo třeba na tři góly. Nic jiného nám teď nezbývá," dodal děčínský hokejový kouč.

HC Děčín – SKLH Žďár n. S. 1:2 sn (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Hašek (Volráb, Kaltenböck) – 55. Gregar (Plachý, Kunstmüller), rozh. náj. Padělek.

Rozhodčí: Orlický – Marek, Rybáček. Vyloučení: 1:3 + Hašek (D) 10 min OS. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250.

HC Děčín: Lavinger –  Filipovský, Vaněk, Kaltenböck, Hříbal, Klement, Molnár – Hašek, Volráb, Kment – Drnec, Faigl, Vacek – Chovanec, Bezpalec, Polák – Bačák, Strnad, Fojt.