Navíc Trutnov porazili po více jak dvou letech. „Jak jsem vám říkal. Měl jsem svědění, že to prolomíme. A stalo se, musím se podrbat,“ smál se trenér HC Děčín Jaromír Carvan.

Vzápětí přešel na vážnější notu. „Byl to ohromně těžký zápas. Ale to jsme očekávali. Opticky jsme měli navrch, hosté hrozili hlavně z rychlých brejků,“ pokračoval.

V první třetině měli domácí převahu, naráželi však na skvěle chytajícího Jeschkeho. Brzy také po trefě Kastnera prohrávali, minutu před první pauzou ale vyrovnal Hašek. „Myslím si, že v první třetiny jsme měli hromadu šancí. Bylo ale vidět, že někteří kluci nebyli kvůli zranění nebo nemoci deset dní na ledě,“ připomněl Carvan.

V polovině zápasu pak šli Medvědi do vedení, v přesilové hře udeřil obránce Hříbal. Jenže hosté opět vyrovnali, jelikož také využili díky Kastnerovi početní výhody. „Obě branky jsme dostali po našich chybách, kdy nás Trutnov přečíslil,“ hlesl Carvan.

Celý zápas tak rozlouskl Navarra, který z levého kruhu trefil pravý růžek Jeschkeho branky. Trutnovští Draci to v závěru zkusili bez brankáře v šesti v poli. Ale domácí si důležité vítězství vzít nenechali.

Ovšem Medvědi se musí rychle přepnout na druhý boj osmifinále play-off. Ten se odehraje už v pondělí od 18 hodin na trutnovském ledě. „Bude to těžká série, jasný favorit prostě není. Jsme moc rádi, že jsme první utkání zvládli, může být hodně důležité. Ale na postup je potřeba vyhrát tři. A to je ještě daleko. Pondělní zápas bude zase ohromně těžký, bude to na krev,“ má jasno děčínský hokejový trenér.

Důležitou zprávou je že kabina nehlásí žádné hráčské ztráty. „Jsme vlastně kompletní a dnes bychom měli nastoupit ve stejné sestavě, jako v sobotu. Za to jsme moc rádi,“ dodal na závěr Jaromír Carvan.

HC Děčín - HC BAK Trutnov 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Hašek (Volráb, Zajan), 30. Hříbal (Volráb, Hašek), 49. Navarra (Oliverius, Kaltenböck) – 4. Kastner (Půlpán T., Fedulov), 37. Kastner (Půlpán T.)

Rozhodčí: Micka – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 733. Stav série: 1:0.

HC Děčín: Dlouhý (Lavinger) – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Málek, Loukota, Chmel, Vaněk, Molnár – Zajan, Volráb, Horák, Faigl, Oliverius, Chovanec, Petráš, Hašek, Zika, Navarra, Amirov.