„Vrchlabí bylo úplně někde jinde. Hrálo se prakticky na jednu branku,“ hlesl děčínský kouč Jaroslav Hašek.

Neuběhlo ani pět minut, když si ve vlastním oslabení vzal slovo Matějček a po ideální přihrávce Hlaváče nezaváhal – 1:0. Vrchlabští zápas zahájili obrovským náporem a na konci osmé minuty vedli po trefě Urbana už 2:0. „Měli jsme dobrý nástup. Po druhé brance jsme ale už hráli na krásu. To jen naše klasika,“ kroutil hlavou domácí kouč Václav Baďouček.

Také prostřední část nabídla více příležitostí na straně horalů. Už ve 24. minutě zvyšoval na tříbrankový rozdíl Mrňa, po pětiminutovém vyloučení Kaltenböcka za zásah do oblasti hlavy nebo krku trestal čtvrtým gólem Sýkora. „To vyloučení mě mrzelo, byl to nešťastný zákrok. Nebyl v tom úmysl,“ řekl děčínský manažer Jan Havlíček.

Pátá hostům odbila ve 37. minutě zásluhou Hozáka, tím ale vrchlabská střelnice na dlouhé minuty skončila.

Poslední třetina přinesla hodně rozkouskovanou hru. Čestný úspěch hostů vstřelil Ondřej Sýkora, za domácí uzavřel skóre Bednář.

„Chybělo nám několik hráčů základní sestavy. V obraně dostali šanci mladí junioři. Byla to pro ně velká škola. Vrchlabí vyhrálo zaslouženě. My se spíš koukáme na zápas v Bílině, který je pro nás důležitý a kde by jsme chtěli uspět,“ přiznal Jaroslav Hašek.

Stadion Vrchlabí – HC Děčín 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Matějček (Hlaváč), 8. Urban (Bednář), 24. Mrňa (Bednář, Bendík), 32. Sýkora P. (Bednář, Jirků), 37. Hozák (Kastner), 48. Bednář (Mrňa) – 46. O. Sýkora (Petráš, Zajan). R: Bernat – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 8:4 + Kaltenböck 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 1316.

HC Děčín: Lavinger (Kácha) – Mareš, Kaltenböck, Loukota, Tenkrát, Tůma – Faigl, Petráš, Sýkora O., Arnold, Chovanec, Zajan, Fojt, Kuchynka, Smola, Volráb, Hruška.