Doma nakonec podlehli Mosteckým Lvům 6:7 a zůstává čtvrtý. Ovšem první trojka se mu vzdálila, náskok na páté místo se ztenčil na osm bodů.

„Tenhle zápas mě osobně hodně mrzí. Myslím si, že až na chvilkové výpadky jsme odehráli dobré utkání. Kluci měli dobrý pohyb a nasazení. Most je velmi silný v útoku a to se potvrdilo. Hosté tvrdě trestali naše chyby,“ kroutil hlavou děčínský kouč Jaroslav Hašek.

Co bylo pro celý zápas klíčové? Podle Haška vlastní početní výhoda ve druhé třetině, kterou Medvědi vůbec nezvládli. „Rozhodla paradoxně naše přesilovka, ve které jsme dvakrát inkasovali a soupeř se dostal do tříbrankového trháku,“ přiznal.

V poslední části hry pak Děčín stahoval náskok soupeře, vstřelil tři branky. Ale kýženou sedmou trefu nakonec nepřidal. „Směrem do útoku jsme měli také hodně šancí. V poslední třetině měli kluci enormní nasazení, ale manko už jsme nesmazali,“ dodal Hašek.

Do konce roku sehrají děčínští hokejisté pět zápasů. Vesměs s týmy, které jsou v tabulce za nimi. Ve středu 4. prosince se Děčín představí v Jablonci nad Nisou.

HC Děčín – Mostečtí Lvi 6:7 (2:4, 1:3, 3:0)

Branky a nahrávky: 6. Fojt (Kuchynka, Volráb), 9. Sýkora (Loukota, Zajan), 24. Volráb (Fojt, Kuchynka), 46. Zajan (Petráš, Sýkora), 54. Zajan (Sýkora), 54. Smola (Gottfried, Kaltenböck) – 5. Smolka (Mical, Bakrlík), 16. Drašar (Bečvář, Havlík), 19. Havlík (Bečvář), 20. Polák (Dohnal, Čmolík), 29. Bečvář (Řehoř), 31. Smolka (Kýhos), 37. Fučík (Řehoř).

Rozh.: Hornáček – Goltsch, Juránek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 547.

Děčín: Lavinger – Loukota, Kaltenböck, Tůma, Zicho, Mareš, Balcar – Zajan, Smola, Fojt, Gottfried, Dörner, Ineman, Sýkora, Petráš, Kuchynka, Volráb.