„Musím přiznat, že Vrchlabí bylo o kousek lepší. Oba týmy to sehrály velmi dobře takticky. U domácích mě to překvapilo, hodně zápasů sehráli útočně,“ začal s hodnocením trenér Jaromír Carvan.

Domácí se dostali v první třetině do vedení. „Hodně laciná branka,“ mrzelo Carvana. V prostřední části pak domácí proměnili přesilovou hru. Jenže vzápětí snížili Medvědi ve vlastním oslabení. „Bohužel už je na našich starších hráčích vidět únava. A ti mladší se k nim prostě brankově nepřidávají. Navíc nám chyběli kluci z Ústí, kteří našim veteránům dokážou sekundovat,“ přiznal Carvan.

Ten už pomalu vyhlíží delší pauzu, která na Medvědy čeká na přelomu listopadu a prosince. „Je pravda, že už se na ni těšíme. Věk nezastavíme. Jarda Hašek, Dan Volráb a Michal Oliverius si potřebují odfrknout,“ zdůraznil.

Děčínský útok patří k nejlepším v soutěži. Jenže za poslední tři zápasy se Medvědi trefili šestkrát. „Musíme vzít v potaz, že v těchto utkáních jsme hráli s těžkými soupeři. Ale je vidět, že když se nedaří zkušeným, nemá je kdo nahradit. V sobotu hrajeme s Trutnovem, což je pro nás nepříjemný soupeř. Ale chceme nepříjemnou sérii proti tomuto soupeři prolomit. Stejně jako se nám to podařilo proti Jablonci nad Nisou,“ dodal na závěr děčínský hokejový trenér.

HC Stadion Vrchlabí – HC Děčín 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Bláha (Pojkar, Jirků), 29. Bláha (Šťastný, Filip) – 29. Oliverius (Zajan).

Rozhodčí: Pilný – Křivohlavý, Řezníček. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 619.

HC Děčín: Lavinger – Hříbal, Molnár, Chmel, Kaltenböck, Balcar, Tenkrát, Vaněk – Hašek, Volráb, Zajan, Vacek, Oliverius, Faigl, Chovanec, Chmelař, Amirov, Fojt, Kopta