Po třech letech se hokejový Děčín raduje z postupu z prvního kola play-off. Svěřenci trenéra Jaromíra Carvana vyřadili neoblíbený Trutnov.
Štempl na svůj posun do další fáze vyřazovacích bojů dali Medvědi v pátek, když vyhráli v Trutnově 4:3 po prodloužení. Vše rozsekl Daniel Volráb, který proměnil trestné střílení. To bylo nařízené za zalehnutí kotouče domácím hráčem v brankovišti. „Padesát minut jsme byli horším týmem. Pak jsme to otevřeli a naštěstí nám tam spadly dvě branky. V prodloužení jsme byli jasně lepší, bylo jen otázkou času, kdy dáme gól,“ řekl trenér Děčína Jaromír Carvan.

„Myslím, že jsme celý zápas hráli výborně, ale hokej je hra chyb a po dvou našich chybách se podařilo soupeři srovnat na 3:3. Děčín má šikovné hráče a Petráš to udělal výborně. Pak jsme byli lepší. Když ale v prodloužení rozhodčí nevidí evidentní faul a pak proti nám pískne trestné střílení, neříkám, že nebylo, ono bylo, ale to předtím bylo hrubé ovlivnění zápasu, tak nevím, co si mám myslet. Takoví rozhodčí to nemůžou pískat,“ zlobil se kouč Trutnova Aleš Půlpán starší.

„Ve druhém zápase nám tady nevyšly nájezdy. Vybrali jsme tedy zlatého žolíka. A Dan to zvládl,“ usmíval se Carvan.

Dle výsledků byl postup Medvědů zasloužený. „Trutnov nás neporazil v základní hrací době. Opticky jsme byli v každém zápase lepší. Myslím si, že náš postup je zasloužený,“ připomněl kouč Děčína.

„Odehráli jsme skvělou sérii, přestože jsme byli bez čtyř hráčů základní sestavy. Bohužel to tu sérii ovlivnilo, i když ti hráči, kteří za ně nastoupili, to vzali zodpovědně. Hráli výborně a nemůžu proti nim říct půl slova. Ale prostě ta zkušenost nám trošku chyběla,“ zalitoval Půlpán.

„Je jasné, že Trutnov nemohl nastoupit kompletní. Měl zraněné klíčové hráče. Ale takový je hokej, může to potkat každého,“ pokrčil Carvan rameny.

Čtvrtfinále začne pro Děčín ve středu 14. března. Od 18 hodin nastoupí k prvnímu utkání na ledě Havlíčkova Brodu. Vítěz základní skupiny Středa nastřílel 188 branek. V osmifinále třikrát porazili David Servis České Budějovice – 5:3, 5:2 a 7:4.

„Samozřejmě vnímáme ofenzivní sílu soupeře. Na druhou stranu Havlíčkův Brod nehraje tak urputný hokej jako Trutnov. Je známo, že Brod chce postoupit do první ligy. Rozhodně je velkým favoritem. Ale my nedáme svou kůži lacino. Budeme se rvát do poslední minuty a chceme Brod potrápit,“ burcuje.

Dobrou zprávou je, že děčínský hráčský kádr je kompletní. „Myslím si, že nastoupí i Pavel Zajan. Už s námi byl v Trutnově, na ledě trénoval. Takže bychom měli být kompletní,“ dodal s úsměvem.

Cesta Děčína do čtvrtfinále:
Děčín – Trutnov 3:2, Trutnov – Děčín 3:2 sn, Děčín – Trutnov 6:1, Trutnov – Děčín 3:4 pp.

Nejproduktivnější hráči:
5 – Oliverius (1+4), Navarra (4+1)

Vzájemná bilance (z pohledu Havlíčkova Brodu)
Počet odehraných zápasů: 9
Bilance: 5-1-0-3
Výsledky: 8:4, 2:4, x2:0, x3:5, x4:1, x4:5, x3:2, 3:2sn, 8:5
Skóre: 37:28
x – hráno v rámci play-off

Rozpis čtvrtfinále (hraje se na tři vítězné zápasy):
1. zápas: Hav. Brod – Děčín (14. března, 18.00)
2. zápas: Děčín – Hav. Brod (16. března, 18.00)
3. zápas: Hav. Brod – Děčín (18. března, 17.00)
4. zápas: Děčín – Hav. Brod (20. března, 18.00)
5. zápas: Hav. Brod – Děčín (22. března, 18.00)

Havlíčkův Brod se potkal s Děčínem v play-off 2004/2005 a vyhrál sérii 3:2.