Ještě v 57. minutě drželi Medvědi proti Ústí nad Labem přijatelný výsledek 2:4. V závěru ale Slovan ještě třikrát udeřil. „Je to škoda, výsledek 2:7 vypadá hrozivě. Nevím, asi nám došly síly. Ústí samozřejmě ukázalo své kvality a vyhrálo zaslouženě,“ pravil manažer HC Dečín Jan Havlíček, který zaskakoval za hlavního trenéra Jaromíra Carvana. „Má zdravotní problémy a je v nemocnici. Ale měl by se do konce týden vrátit,“ slibuje Havlíček.

Slovan vtrhl do utkání skvěle, po devíti minutách si hýčkalo dvoubrankový náskok. „Chtěli jsme hrát z uzavřené obrany, přesto první dvě branky padly do otevřené defenzivy. Druhou třetinu branka nepadla. Myslím si, že tři čtvrtiny zápasu jsme odehráli důstojnou roli. Ústí nás samozřejmě hodně přestřílelo, přesto si myslím, že výkonem jsme ostudu neudělali,“ připomněl Havlíček.

Medvědy čeká ve čtvrtek generálka na start druhé ligy. Utkání v Jablonci bude posledním přípravným duelem před mistrovskými boji. „Kádr by měl být prakticky uzavřený. Co se týče Lukáše Ziky, tak jsme s ním v kontaktu. Měl by zájem hrát v Děčíně. My budeme čekat, jak se bude sezóna vyvíjet. Jak finančně, tak výsledkově. Uvidíme, jak to vše dopadne,“ dodal Havlíček.

Děčínští Medvědi zahájí novou sezónu na domácím kluzišti, ve středu 13. září od 18 hodin přivítají nevyzpytatelné Řisuty. V sobotu pak jedou do Bíliny.

HC Děčín – HC Slovan Ústí n. L. 2:7 (1:2, 0:0, 1:5)

Branky a nahrávky: 11. Kaltenböck (Faigl), 53. Chmelař (Faigl, Balcar) – 2. Vrdlovec (Bernad), 9. Volf, 45. Roubík (Brož, Husák), 49. Merta (Vrdlovec, Volf), 57. Roubík (Dufek), 60. Havlíček (Roubík), 60. Brož (Merta).

HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Hříbal, Vaněk, Chmel, Kaltenböck, Hes, Balcar, Michajličenko – Hašek, Oliverius, Baránek, Vacek, Kopta, Faigl, Chovanec, Šetka, Chmelař, Rubeš.