Medvědi zvládli roli favorita, poslední Bílinu porazili 7:4. Výkonem ovšem svého trenéra Jaroslava Haška nenadchli. „Očekávali jsme, že zápas s Bílinou bude těžký, což se plně potvrdilo. Nehráli jsme vůbec dobře. V obraně jsme byli slabí a nedůrazní. Udělali jsme spoustu chyb, soupeř hrál hodně na riziko. A to mu vycházelo,“ přiznal Hašek.

Odpor Draků zlomili domácí defacto v poslední minutě, kdy se Smola trefil do prázdné branky. „Přesilovky nám opět nepomohly, špatně v nich kombinujeme a neudržíme kotouč pod tlakem soupeře. Skvěle chytal Lukáš Lavinger, který nás podržel v kritických chvílích. Tentokrát jsme utrpěli vítězství. Body ale bereme. Budeme se muset ale zamyslet a změnit způsob a styl hry,“ zdůraznil Hašek.

Přesto Medvědi drží třetí místo a je prakticky na dostřel první příčky. „Myslím, že Most a Vrchlabí jsou jasnými favority celé skupiny. O třetí místo bude ještě boj. Osobně si myslím, že se bude rozhodovat mezi námi, Dvorem Králové a Trutnovem,“ dodal Hašek.

HC Děčín – Draci Bílina 7:4 (4:2, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Oliverius (Smola, Faigl), 7. Petráš (Oliverius, Kaltenböck), 11. Faigl (Smola, Oliverius), 19. Kuchynka (Volráb, Balcar), 25. Kuchynka (Zicho), 46. Petráš (Zajan, Balcar), 59. Smola – 8. Pokorný (Kuba), 10. Brzek (Petržílka, Gnusin), 28. Procházka, 30. Fábry (Urban, Zdeněk).

Rozhodčí: Bernat – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1.

HC Děčín: Lavinger (Brňák) – Loukota, Tenkrát, Kaltenböck, Mareš, Zicho, Tůma, Balcar – Oliverius, Sýkora, Faigl, Petráš, Chovanec, Zajan, Fojt, Kuchynka, Smola, Volráb, Ineman.

Ulevilo se mi, že to tam konečně padlo, přiznal Kuchynka

Dal své první dvě branky v sezóně a přispěl k vítězství 7:4 nad Bílinou. Děčínský hokejový útočník Štěpán Kuchynka (27) přiznal, že vítězství proti Drakům zase tak zasloužené nebylo. „No nevím, jestli to bylo zasloužené. Ale s Bílinou jsou to vždy divoké zápasy. Chtěli jsme hrát dobře do obrany a to se nám moc nepodařilo. Ale výsledkově jsme to zvládli,“ přiznal.

Kuchynka konečně prolomil střelecké trápení, které se táhlo od začátku sezóny. „Ulevilo se mi, že to tam konečně spadlo. První branku mi v akci dva na jednoho připravil Dan Volráb. U druhé jsem hledal Radka Fojta, ale puk si do branky srazil obránce. To bylo štěstí,“ pousmál se.

Medvědi stále drží třetí místo a jsou na dostřel první příčky. Kuchynka ale nechce dobrý start přeceňovat. „Je to stále začátek sezóny, stát se může vlastně cokoliv. Myslím si, že i další se mohou dostat dopředu. My samozřejmě doufáme, že v té první trojce zůstaneme co nejdéle,“ pevně věří.

Sedmadvacetiletý forvard v létě jinou možnost, než hrál v Děčíně, neřešil. „Od léta mám novou práci v Drážďanech. Mám to kousek do Ústí, kde bydlím a vlastněi do Děčína. Takže jiná alternativa, než hrát tady, nebyla,“ přiznal.
Letní přípravu měl Kuchynka vzhledem k zaměstnání tak trochu jinou. „Díky pracovnímu vytížení jsem měl s pár spoluhráči individuální tréninkový plán. První týdny na ledě byly náročné, ale to je potřeba. Zatím to vypadá, že jsme se připravili dobře. Snad to vydrží,“ dodal na závěr.