„Pokročili jsme do fáze, kdy už také koukáme na výsledky. Pomalu se nám krystalizuje optimální sestava. Jablonec byl velice těžkým soupeřem, který podle mě přijel v nejsilnějším možném složení, v čele s útočníkem Tomášem Plíhalem, bývalým hráčem Třince nebo San Jose. Vítězství je cenné," přiznal děčínský trenér Jaromír Carvan.

Skóre otevřel v čase 18.32 Volráb, který těžil z pěkné přihrávky Haška. Dvě třetiny kralovaly obrany, ta děčínská v čele s brankářem Štichou držela čisté konto do 39. minuty, kdy vyrovnal Bříška.

Góly začaly padat v posledním dějství. Hosté byli vždy o krok napřed, vedli 2:1 a 3:2. Děčínští však předvedli srdnatý závěr. Pět minut před koncem nejprve prostřelil jabloneckého brankáře Sýkora a v 58. minutě strhl vítězství na domácí stranu Štěpán Kuchynka. Navrátilec do sestavy dostal přesný pas od Haška a obstaral vítěznou trefu celého utkání.

„Kluci ukázali velký charakter. Je vidět, že tady je zdravé a dobré jádro. Cením si toho, že jsme na konci utkání dokázali otočit," těšilo Carvana.

S defenzivní částí bojuje děčínský hokej už několik let. „Dvě třetiny to bylo do obrany dobré. V té poslední se to zvrtlo díky oslabením a přesilovkám. Ale menší problémy v obraně máme," přiznal děčínský hokejový trenér.

Do konce přípravy zbývá Děčínu sehrát čtyři utkání. Pak už přijde na řadu druholigová soutěž. „Toto utkání nás hodně prověřilo, to je jasné. Ukázalo nám, že se dá hrát s každým. Budeme dál pokračovat a vše směřovat ke 14. září, kdy odstartujeme soutěž opravdu těžkým losem," dodal Carvan.

Ve čtvrtek hraje Děčín od 18.00 další přátelské utkání v Bílině.

HC Děčín – HC Jablonec 4:3 (1:0, 0:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 19. Volráb (Hašek), 50. Molnár (Volráb), 55. Sýkora (Hucek, Vaněk), 58. Kuchynka (Hašek) – 39. Bříška (Tondr), 46. Tondr (Bříška, Moravec), 52. Plíhal (Moravec)
HC Děčín: Šticha (Kácha) – Molnár, Vaněk, Chmel, Zdvořáček, Trončinský, Michajličenko, Hucek, Kvaček – Hašek, Volráb, Vacek – Faigl, Oliverius, Kuchynka – Chovanec, Kment, Patzelt – Fojt, Sýkora, Zajan.