Medvědy hnalo na zteč skoro osm stovek diváků, v bráně dle předpokladů chyběl Dlouhý, v obraně Málek a na lavičce trenér Carvan. A první třetina, který byla hodně rozkouskovaná, se Děčínu moc nepovedla. Po osmi minutách vedli hosté 2:0, ve 4. minutě se trefil Milfait, za další čtyři minuty udeřil Beneš.

Do prostřední části vlétli Medvědi parádně. V 27. minutě snížil Petráš a domácí se dostali do hry. Zatlačili Brod a rychle skóre otočili. V čase 33.53 zblízka překonal Nováka po Haškově akci Zajan, v čase 34.10 vybojoval puk Zika a dal na 3:2. Jenže Bruslaři dokázali ještě do druhé pauzy vyrovnat, 22 sekund před sirénou využil Voříšek krásnou přihrávku Třetiny.

Třetí dvacetiminutovku začal daleko lépe Havlíčkův Brod. Svou aktivitu přetavil ve vítěznou branku Balgavis. A za dvě a půl minuty dostali Medvědi další ránu, Chlubna vrátil hostům dvoubrankový náskok.

Snížit mohl Petráš, který byl faulován a jel trestné střílení. Jeho pokus ale Novák vychytal.

Severočeši tak prohráli druhé čtvrtfinále a v neděli budou od 17 hodin čelit na ledě Havlíčkova Brodu vyřazení.

HC Děčín - BK Havlíčkův Brod 3:5 (0:2, 3:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 27. Petráš (D. Havlík, Faigl), 34. Zajan (Hašek, Hříbal), 35. Zika – 4. Michálek (Milfait, Voříšek), 8. Beneš (Kuchta, Balgalvis), 40. Voříšek (Třetina, Endál), 44. Balgalvis (Milfait, Michálek), 46. Chlubna (Beneš, Kuchta).

Rozhodčí: Daniel Jechoutek, Lukáš Místecký - Michal Axman, Patrik Goltsch. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 778. Střely na branku: 34:31 (14:12, 12:8, 8:11). Průběh utkání: 0:2 3:2, 3:5. Stav série: 0:2.

HC Děčín: Lavinger (Havlík Š.) – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Havlík D., Loukota, Chmel, Vaněk, Molnár – Zajan, Volráb, Faigl, Oliverius, Chovanec, Petráš, Hašek, Zika, Navarra, Amirov