„Se vstupem do soutěže jsem samozřejmě spokojený. Na nějaké závěry je ještě brzo, čeká nás ještě pořádná porce zápasů,“ zůstává nohama na zemi trenér Medvědů Jaroslav Hašek.

Jeho svěřenci rozhodli o vítězství ve druhé třetině, kdy díky čtyřem trefám během sedmi minut otočili stav utkání z 0:1 na 4:1. Dvakrát se do černého trefil Sýkora, dva body připsal kapitán Oliverius. „První třetina z naší strany nebyla moc dobrá, nejeli nám nohy. Soupeř byl všude o krok dříve. Od druhé třetiny jsme byli lepší a zaslouženě nakonec vyhráli,“ zdůraznil Hašek.

Na začátku třetí třetiny šli navíc Medvědi do tří. Těžké oslabení však ubránili. „Klíčový a zlomový moment byla ubráněná téměř dvouminutová přesilovka pět na tři na začátku třetí třetiny. Hráli jsme dobře z obrany a v rozhodujících chvílích nás podržel brankář Lavinger,“ dodal Hašek.

Severočeši zůstávají ve své skupině jediným stoprocentním celkem. Už ve středu se od 18 hodin představí na ledě nováčka z Nové Paky.

HC Děčín – Dvůr Králové 6:4 (0:1, 4:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 27. Sýkora (Petráš), 29. Volráb (Ineman), 33. Faigl (Oliverius, Kuchynka), 34. Balcar, 46. Sýkora (Loukota), 50. Oliverius – 20. Hrazdira (Havlas), 36. Luštinec (Karlík), 47. Tondr (Půhoný, Hoskovec), 59. Havlas (Luštinec).

Rozhodčí: Vyštejn – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 325.

HC Děčín: Lavinger – Mareš, Kaltenböck, Zicho, Loukota, Tenkrát, Balcar, Tůma – Volráb, Oliverius, Fojt – Petráš, Faigl, Sýkora – Chovanec, Zajan, Dörner – Kuchynka, Ineman.