Tým opět vede Jaromír Carvan, který do nové sezóny může také počítat se zkušeným triem Oliverius, Hašek, Volráb.

„Samozřejmě tu máme z větší části kádr z minulé sezóny. Plus jsou tady mladí kluci, kteří budou bojovat o sestavu. Trénujeme každý den večer, plus třikrát týdně ještě dopoledne na ledě a na suchu. Takže v některé dny to máme dokonce čtyřfázové,“ prozradil děčínský kouč.

Děčínští hokejisté mají na programu hned devět přátelských zápasů. Oproti minulým přípravám se utkají například s Mostem, nebo také proti německému celku Preussen Berlín.

Úvodní přípravný duel sehrají Medvědi 10. srpna v Řisutech. Poprvé doma se přestaví o pět dní později, kdy hostí Most. Dále se potkají s Draky Bílinou a Jabloncem nad Nisou.

„Chtěli jsme zvolit takový standard osmi zápasů. Do budoucna jich třeba budeme mít méně. U Mostu zatím nevíme, jak to vůbec budou hrát. Pokud chce s námi hrát nějaký zahraniční tým, tak budeme jedině rádi,“ konstatoval.

Druholigová sezóna začíná pro Děčín 13. září. Medvědi doma přivítají Řisuty. „Naše cíle? Jednoznačně účast v play-off. Rozhodně nechceme mít nějaké barážové starosti. Ale pevně věřím, že se nám to vyhne. Rádi bychom pak prošli do dalšího kola vyřazovacích bojů. Proti Moravským Budějovicím jsme sedmý zápas prohráli. A moc nás to mrzelo. Rozhodně očekávám, že naše skupina bude těžší, než v minulé sezóně.. Letňany budou těžit z pražských hráčů, Dvůr Králové bude hodně specifický. Co se týče cestování, tak nám odpadly Klatovy, které šly do skupiny Střed. Osobně si myslím, že prim budou hrát Kobra Praha, Jablonec a Vrchlabí. Mezi ostatními to bude enormně vyrovnané,“ dodal na závěr.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY HC DĚČÍN

HC Řisuty – HC Děčín (10. srpna), Děčín – Most (15. srpna), Děčín – Bílina (17. srpna), Most – Děčín (22. srpna), Děčín – Jablonec (24. srpna), Děčín – Preussen Berlin (27. srpna – 18.30), Bílina – Děčín (29. srpna), Děčín – Řisuty (31. srpna), Jablonec – Děčín (7. září)

Není-li uvedeno jinak je začátek zápasů v 18 hodin!