„Utkání jsme odehráli vcelku dobře. Šancí na obou stranách moc nebylo. Myslím ale, že jsme přeci jen měli o trochu více že hry a zaslouženě vyhráli. Pomohli jsme si i v přesilovkách,“ pochvaloval si trenér HC Děčín Jaroslav Hašek.

Medvědi drží čtvrté místo, na Řisuty, které mají o zápas méně, mají tříbodový náskok. Oba týmy se nyní potkají na ledě Buldoků. „Utkání v Řisutech bude nesmírně těžké. Bude to boj o čtvrté místo, které zaručuje výhodu domácího prostředí v prvním zápase. Je jasné, že budeme hrát právě proti Řisutům v play-off. Uvidíme s jakou taktikou oba týmy přijdou Pojedeme opět v oslabené sestavě. Už teď víme, že nebude Balcar, Kaltenböck, Kuchynka a možná i Faigl. Stále je zraněný Zdvořáček, který už se pomalu uzdravuje. Čili se nám na středu rozpadla celá druhá pětka. Zůstal prakticky jen Michal Oliverius,“ poznamenal Hašek.

Vzápětí ocenil přínos obou zkušených jubilantů. „Oli oslavil pětisté utkání ve druhé lize, což je opravdu úctyhodné číslo, když si vezmete, že za sezónu odehrajete tak 35 až 40 mistrovských utkání. Člověk musí mít neustále určitou kvalitu a navíc být stále zdravý, aby něčeho takového dosáhl. Honza Kaltenböck odehrál za Děčín 350 zápasů, což je také skvělé číslo. Oba jsou stálicemi v naší sestavě už po mnoho let,“ dodal na závěr Jaroslav Hašek.

HC Děčín – HC BAK Trutnov 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Balcar (Sýkora, Lavinger), 20. Kuchynka (Oliverius, Faigl), 27. Faigl (Kuchynka), 40. Smola (Zicho), 44. Sýkora (Volráb, Balcar), 52. Sýkora (Zajan, Volráb) – 11. Krsek (TS), 28. Kubinčák (Višňák, Jirásek), 50. Krsek (Tatar, Poul).

R: Vyštejn – Janíček, Beneš. Vyloučení: 3:6, navíc Pohl (T) 10 min OS. Využití: 2:0. Diváci: 339.

HC Děčín: Lavinger (Brňák) – Černohorský, Zicho, Kaltenböck, Mareš, Balcar, Tůma – Ineman, Sýkora, Faigl, Horák, Volráb, Oliverius, Zajan, Fojt, Kuchynka, Smola.