Varnsdorf nejprve v domácí derniéře přetlačil Lomnici nad Popelkou 4:3. „Do sestavy opět promluvily pracovní povinnosti a nemoci. Tak jako celou sezónu. Naštěstí nám pomohli junioři z Děčína. Utkání bylo jako na houpačce. Nejprve jsme prohrávali, pak vedli 2:1. Lomnice ale při naší přesilovce otočila na 2:3. Ale v té samé početní výhodě jsme srovnali a díky krásné brance Chovance pak strhli vedení na naši stranu,“ pochvaloval si vedoucí týmu Radek Hron.

Poslední utkání v České Lípě bylo velkou bitvou o to, kdo si nakonec odnese Černého Petra v podobě posledního místa v tabulce. Lípě stačil bod, Varnsdorf potřeboval vyhrát. „Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře a měli dvě gólové šance. Ale do vedení šli nakonec domácí. Byl to ale oboustranně nervózní hokej, na ledě byla spousta nepřesností a to pokračovalo i druhou třetinu, kdy jsme dali gól a neproměnili k tomu trestné střílení. Pak proběhla motivační řeč, žádné hulákání. A výkon se zlepšil. Byli jsme rychlejší, přesnější a využili toho. Kluci dali tři branky, soupeř byl pak nervózní, hloupě fauloval. Když jsme využili přesilovku a dali na 5:3, bylo hotovo,“ dodal Hron.

I přes dobrý závěr to pro varnsdorfský hokej nebyla zase tak povedená sezóna. Za 24 zápasů nasbírali tamní hokejisté 21 bodů. „Převážnou část sezóny nás provázela zranění, kdy klíčoví hráči byli třeba i dva a více měsíců mimo hru. Herně jsme se zvedli, chodily pochvaly od soupeřů a rozhodčích. Hlavně ve druhé polovině sezóny, se kterou jsem byl, co se samotné hry týče, spokojený. Bohužel tam bylo deset utkání prohraných o gól, což je v konečném výsledku velká škoda. Je to deset nebo dvacet bodů rozdíl v tabulce. Místo strachu z celkového posledního místa to mohlo být play-off, které jsem si přál,“ zalitoval Hron.

Celkově se podle něj úroveň krajského přeboru na Liberecku pozvedla. „Soutěž se zkvalitnila, posílili všichni. Ale my s nimi dokázali hrát vyrovnané zápasy. Vyčnívali Března, Matějka, Chovanec, Černý, Fojt, náš finský bratr Juho Laakso, kterému patří moje speciální díky. Myslím, že ale poděkování zaslouží všichni, protože jsme nikomu nenechali nic zadarmo. Děkovat musím také rodinám, které za námi stojí,“ dodal.