„Těch míst, kam nám zatýká, je prostě čím dál tím víc. Ty místa ani nejde najít. Panely do sebe zapadají, může to zatéct někde nahoře a pak o dvacet metrů dál protéct dolů. Voda se ze střechy dostala do hlediště a následně stekla do kabin. A bylo toho opravdu hodně. Stav střechy je neúnosný, pro město by to měla být priorita, která musí být na pořadu dne,“ řekl jasně manažer HC Děčín Jan Havlíček.

Voda se tak dostala i do zázemí, které slouží na zimáku pár let. „Jde o znehodnocení investic, které tady proběhly. Ze dvou třetin finance zajistil samotný klub, samozřejmě se přidalo město. Ale díky té vodě se nám tady mohou zhoršit podmínky,“ kroutil hlavou.

Střešní plášť je 36 let starý, kompletní oprava je tak nevyhnutelná. „S odborem majetku jsme neustále v kontaktu. Nedávno tady byli a vše si procházeli. Je dohodnutá výměna dešťových svodů. Naší snahou ale je, zajistit se ve spolupráci s městem generální opravu střechy,“ zdůraznil.

Na tu si ale děčínský zimní stadion bude muset počkat minimálně do příštího roku. „Teď už není čas, za dva týdny začneme mrazit. Dle mého odhadu budou práce trvat tak čtyři měsíce. Za dva týdny začneme mrazit, máme hokejovou školu, letní kempy, pak bude pomalu začínat sezóna. Nechceme čtyři měsíce hrát jinde, to už tady před sedmnácti lety bylo. Ideální scénář je takový, že by se začalo po konci další sezóny,“ podotkl Havlíček.

Otázkou ovšem je, jak na opravu sehnat peníze. Jedna cesta vede přes dotace. Pokud by se to nepovedlo, muselo by střechu zainvestovat samotné město Děčín. „Rozpočet na generální opravu střechy je hotový. Mají ho na městě. My už jsme dvakrát žádali na ministerstvu o dotaci na střechu. Neúspěšně. Ale budeme žádat znovu. Musíme se ale připravit na variantu, že by to celé muselo zaplatit město,“ má jasno manažer HC Děčín.

Tento rok tak děčínskému klubu nezbývá nic jiného, než se modlit, aby podobné intenzivní deště nepřišly. „To, co se stalo ve čtvrtek, přichází hlavně v létě. Ale může se to stát na podzim. Nebo v zimě napadne dvacet centimetrů sněhu, který rychle roztaje. Bohužel krom malých oprav s tím teď nic nenaděláme,“ uzavřel vše Jan Havlíček.