Děčínští hráči tak promarnili šanci posunout se na druhé místo. Naopak se ze čtvrté pozice dotahuje Dvůr Králové.

„S výsledkem a ani s hrou nemůžeme být samozřejmě spokojení. Hráči si musí uvědomit, že bez tvrdé práce a kolektivního nasazení to zkrátka nepůjde. Řisuty teď navíc mají formu. Bodovaly v pátém utkání ze šesti, na což jsme upozorňovali,“ řekl trenér Děčína Jaroslav Hašek.

Domácí sice šli do vedení, ovšem Řisuty v první třetině daly čtyři branky. Medvědi sice ve druhé třetině stihli vyrovnat na 4:4, využili celkem tři přesilovky, tři body brali ale hosté.

„Samozřejmě jsme si těmi výsledky ze začátku sezóny na sebe upletli defacto bič a každý teď očekává, že budeme stále vyhrávat. Ale tady není vyloženě slabší tým, který by jste snadno vždy porazili a bez maximálního přístupu v obraně a efektivitě v útoku to nepůjde s nikým,“ zdůraznil děčínský hokejový kouč.

Přesto Děčín drží třetí místo, ve hře je stále boj o to druhé, jelikož první Vrchlabí začalo nasazovat do bodového trháku.
Nyní čeká na Severočechy dlouhá pauza, další zápas sehrají až v sobotu 16. listopadu. A bude to těžká šichta, jelikož Děčín nastoupí právě na ledě lídra z Vrchlabí. „Sami hráči si toto musí srovnat v hlavě a pak věřím, že začneme opět vyhrávat,“ dodal na závěr Jaroslav Hašek.

HC Děčín – HC Řisuty 4:6 (3:4, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Kuchynka (Faigl, Oliverius), 10. Loukota (Petráš, Sýkora), 20. Petráš (Sýkora), 32. Sýkora (Balcar, Petráš) – 6. Paršakov (Danov, Okegawa), 7. Holub (Patyk, Fortelka), 9. Rudovský (Paršakov, Okegawa), 17. Náprstek (Danov, Rudovský), 39. Paršakov (Novák, Patyk), 50. Holub (Patyk, Potěchin)

Rozhodčí: Zavřel – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 304.

HC Děčín: Lavinger (Kácha) – Mareš, Kaltenböck, Zicho, Loukota, Tenkrát, Balcar, Tůma – Faigl, Chovanec, Sýkora, Ineman, Oliverius, Volráb, Petráš, Zajan, Fojt, Kuchynka, Smola.