Děčínští Medvědi uspěli během dvou dnů dvakrát venku. Nejprve vyhráli 5:2 ve Frýdlantu, pak uspěli poměrem 4:1 v České Lípě. Aktuálně tak mají stejně bodů jako první Liberec B. „Jsme spokojeni s nasazením, přístupem, energií a vášní, kterou do toho kluci dávají. Nicméně hra, hlavně v útočné fázi stále není dle našich představ. Hodně jsme pracovali na defenzivě, kde jsme kromě jednoho utkání hráli spolehlivě. Cíl, který jsme si před sezónou dali, jsme splnili. To další už bude jen odměna pro kluky za dřinu kterou absolvovali. Čeká nás o víkendu zápas s Libercem B, ve kterém budeme hrát o první místo v tabulce, jelikož soupeř má stejný počet bodů. Máme už jistý postup do skupiny o postup, tudíž necháme hrát hodně starších žáků. Hráče, kteří jsou hodně vytěžovaní, necháme odpočívat,“ přiznal trenér HC Děčín Jaroslav Hašek.

Třetí místo po základní části obsadí mladíci z Varnsdorfu. Ti nejprve doma senzačně porazili 5:3 Liberec, pak přestříleli Frýdlant 7:6. „Jako trenér bych chtěl ocenit práci chlapců jak v tréninku, tak i v samotných zápasech. Pracovali na maximum. V zápase s Libercem předvedli výkon, který jsem nečekal. takovou obětavost a zarputilost jsem dlouho neviděl. Stabilní, tudíž výborný výkon, předvedl opět brankář Hambálek. Když kluci vlezou na led, budou hrát srdíčkem a přidají trochu hokejové dovednosti, tak se dá hrát s každým,“ řekl s úsměvem varnsdorfský kouč Jakub Damnitz.

V další fázi sezóny se sejde ve skupině o postup devět týmu ze tří krajů. Hrát se bude tříkolově, to dělá dohromady 24 zápasů. Výsledky ze základní skupiny se nezapočítávají.

Základní část zakončí Děčín v neděli 20. října, když doma od 9 hodin hosté Liberec B. Varnsdorf v ten samý den hraje od 16.30 na ledě Jablonce nad Nisou.