Medvědi chtěli čínskému týmu oplatil porážku z prvního vzájemného zápasu, když na Kladně padli 0:2.

Severočeši se prosadili v první třetině, kdy se během deset minut trefili Volráb, Fojt a Oliverius. Mezi ně se vklínila trefa Xianga, který snižoval na 2:1. Ve druhé třetině pak Děčín nasázel hostům čtyři branky a defacto rozhodl o osudu zápasu.

„Už po prvním zápase jsem říkal, že China Dragons patří mezi slabší týmy. „Pokud hrajete proti takovým týmům, je potřeba jít brzy do vedení a soupeři odskočit o pár branek. Pak se vám psychicky hraje o něco lépe, což se nám podařilo. Kluci hráli s chutí a dobře kombinovali,“ pochvaloval si děčínský kouč Jaroslav Hašek.

Poslední třetina nabídla tři branky, hattrick završil Daniel Volráb, za hosty se prosadil Wang. „Co se nám dlouhodobě nedaří, jsou přesilovky. Víme kde nás v nich tlačí bota, ale stále se nám nedaří je zlepšit. Teď nás v nejbližších dnech čeká pět utkání v sedmi dnech. To hodně napoví o tom, jak jsme na tom herně, ale i fyzicky,“ dodal Hašek.

Medvědi se o víkendu představí na turnaji BAK Cup, který se hraje v Trutnově.

Turnaj v Trutnově (30. srpna – 1. září): Nový Jičín – Děčín (pátek, 30. srpna – 17.30), Hronov – Děčín (sobota, 31. srpna – 19.30), Trutnov – Děčín (neděle, 1. září – 17).

HC Děčín - China Golden Dragons 9:2 (3:1, 4:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Volráb (Sýkora), 7. Fojt (Chovanec), 10. Oliverius (Kaltenböck), 26. Zicho, 30. Sýkora (Petráš), 37. Ineman (Oliverius), 38. Volráb (Zicho), 52. Volráb (Fojt, Chovanec), 53. Zajan (Petráš, Loukota) – 10. Xiang (Kučera), 42. Wang (Zheng). 

Rozhodčí: Štěpán - Janda, Liška. Vyloučení: 5:8, navíc Mareš (D) 5 min  + OS do konce utkání, Wang 10 min OS. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. 

HC Děčín: Kácha (Lavinger) – Balcar, Loukota, Tenkrát, Kaltenböck, Mareš, Zicho, Černohorský – Šindelář, Petráš, Zajan – Sýkora, Oliverius, Ineman – Fojt, Volráb, Chovanec – Hruška.