V Děčíně se akce zúčastnilo třicet dětí, ve Varnsdorfu jich bylo 26, což bylo o dvacet méně než v minulém roce.

Jak vše vypadalo v Děčíně? Po představení programu na ledě hlavním trenérem 1. – 4. třídy Ondřejem Michálkem byly děti odvedeny na ledovou plochu, kde měly možnost zažít hokejový trénink plný zábavy. K přátelské atmosféře na ledě pomáhal i maskot děčínského klubu medvěd Siegfried. Budoucí hokejisté si nejprve osvojili první krůčky na ledě, poté přešli na čtyři stanoviště, kde bylo na programu vedení kotouče se střelbou, driblink s kotoučem na místě a hry formou basketbalu a fotbalu.

Na závěr celé akce si děti zahrály hokej na velkém hřišti. Aby rodiče získali představu o tom, jak se jejich děti mohou naučit novým dovednostem za relativně krátkou dobu, byl v jedné třetině veden i ukázkový komentovaný trénink 1. a 2. třídy HC Děčín.

Podobný program byl na ledové ploše ve Varnsdorfu. V rámci prezence se příchozí přihlásili vyplněním zápisu do projektu Pojď hrát hokej, kde obdrželi dres a drobné dárky. V případě zájmu byly dětem zapůjčeny brusle, přilby a hokejky. Rodiče se následně zúčastnili připravené prezentace o akci Pojď hrát hokej a klubu HC TS Varnsdorf.

Děti byly rozděleny do pěti skupin, neboť bylo připraveno pět stanovišť, na kterých děti absolvovaly formou her trénink.

Na každém stanovišti byli dva trenéři a dva hokejisté přípravky, kteří ukazovali novým dětem dané cvičení a pomáhali jim zbavit se ostychu. Trenéři dbali na rozdílné kvality bruslení a pohybového nadání jednotlivých účastníků a na pravidelné přestávky pro občerstvení.
Na závěr akce bylo na ledové ploše pořízeno hromadné foto všech účastníků.