Klub prohrál poslední dva zápasy při skóre 4:20, čtvrté místo, zaručující play-off je v ohrožení, navíc má trenér Jaroslav Hašek obrovské starosti s velmi úzkým kádrem.

V sobotu se překvapení nekonalo, Děčín nestačil na již jistého vítěze skupiny Sever, se Sokolovem prohráli jasně 1:8.

„Pro nás to bylo nesmírně těžké utkání hned z několika důvodů. Za prvé Sokolov je plně profesionální tým, se kterým se momentálně nemůžeme srovnávat. Ta kvalita na jejich straně je obrovská. Za druhé na nás doléhalo to nepovedené utkání na Kobre. A za třetí máme obrovský problém vůbec poskládat sestavu,“ řekl sklesle děčínský kouč Jaroslav Hašek.

Ten v poslední době musí lepit sestavu, jak to jen jde. „Opět hráli celé utkání hned čtyři junioři. Navíc jsme opět přišli o dva hráče do konce sezony. Kopta se zranil a Bárdoš odešel hrát do Švýcarska. Do poloviny zápasu jsme nehráli špatně a drželi celkem krok se soupeřem. Potom Sokolov dvakrát využil přesilovku a tím se zápas definitivně zlomil. Hlavně v hlavách našich hráčů,“ přiznal Hašek.

Medvědy čekají dva poslední zápasy základní části, ve kterých půjde o všechno. „Ano, kvalita Sokolova je opravdu veliká, ale chtěli jsme se tímto zápasem trochu připravit na klíčový zápas v Řisutech. Jestli chceme pomýšlet na play-off, musíme urvat alespoň bod. Pokud prohrajeme, tak už bude opravdu jen teoretická šance,“ dodal na závěr Jaroslav Hašek.

HC Děčín – HC Baník Sokolov 1:8 (0:2, 0:4, 1:2)

Branky a nahrávky: 55. Petráš (Faigl, Volráb) – 6. Čurda (Vrána), 9. Čejka (Tomeček), 29. Hruška (Rohan, Čejka), 33. Kuběna (Vrána, Stříbrný), 37. Hruška (Čurda), 37. Čejka (Bečvář, Rulík), 43. Rohan (Stříbrný, Kuběna), 59. Stříbrný (Kuběna)

Rozhodčí: Battěk – Toman, Hnát. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0

Děčín: Lavinger (Mazourek) – Černohorský, Kaltenböck, Tenkrát, Vaněk, Procházka, Balcar – Zajan, Kuchynka, Drašar, Volráb, Faigl, Petráš, Bárdoš, Ineman, Kopta, Horák.