Diváci, kterých do Děčína dorazilo skoro čtrnáct stovek, viděli v sobotu proti Finsku zajímavý zápas, Češi soupeře přestříleli poměrem 39:22, ovšem nakonec prohráli 1:2. Finové pak ovládli i další dva zápasy, které se hrály v Teplicích. V pátek vyhráli 5:4, v neděli pak 3:1.

„Zlepšili jsme se hlavně v defenzivě středního pásma. Byli jsme více než vyrovnaným soupeřem a dostávali jsme se poměrně často do velkých šancí, které jsme ale bohužel nevyužili. Rozhodla jediná věc, a to výkon soupeřova brankáře, který pochytal naše velké šance,“ zhodnotil utkání v Děčíně pro hokej.cz kouč reprezentace U 19 Miroslav Přerost.

Svůj debut v reprezentaci si odbyl brankář Slavie Roman Málek, syn Romana Málka, bývalého skvělého muže v masce. „Jsem strašně rád, že jsem naskočil a trenéři mi dali důvěru. Jsem vděčný, že tu vůbec můžu být. Od děčínských diváků se nám dostala skvělá atmosféra. Kluci hráli vepředu dobře, ale bohužel se nám to nepovedlo dotlačit do vítězného konce,“ říká hořkosladce mladý gólman.

Děčínské publikum si mohlo zakřičet pouze ve 44. minutě o kterou se postaral po rychlé kombinaci ránou z mezikruží Theodor Pištěk. Dalších 38 českých ran pokryl pozorný finský brankář Eetu Randelin. „V poslední třetině jsme byli dokonce výrazně lepší. Mrzí nás, že jsme nedostali šanci dohrát v situaci šest na pět, protože jsme byli docela sporně vyloučení,“ dodal na závěr Přerost.

ČESKO – FINSKO 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 44. Pištěk (Poppel, Křemen) – 19. Petman (Luoto, Tuomisto), 34. Nikkanen (Lahnaviik, Mäntykivi).

Rozhodčí: Micka, Pražák – Ganger, Klouček. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 1359.

Střely na branku: 39:32 (14:9, 9:13, 16:10).

Nejlepší hráči: František Klejna – Eetu Randelin.

Česko: Málek – Žůrek, Klejna, Suhrada, Michálek, Rutar, Kowalczyk, Hamrlík, Antoš – Čermák, Vitouch, Všetečka – Jelínek, Přikryl, Fridrich – Rychlovský, Najman, Klapka – Pištěk, Křemen, Poppel. Trenéři: Bruk a Přerost.

Finsko: Randelin – Kemppainen, Airola, Luoto, Tuomisto, Laitamäki, Matinmikko, Koskenkorva, Kuusela – Pyyhtiä, Pärssinen, Mäntykivi – Petman, Nikkanen, Intonen – Lahnaviik, Hakanen, Miettinen – Puhakka, Vilén, Valkeejärvi. Trenéři: Juha, Elomo a Merikivi.