Děčínští hokejisté prohrávali proti Nové Pace 0:3, ovšem dokázali zápas dovézt do remízy a v prodloužení rozhodl o výhře. A dalších dvou bodech do tabulky.

„Prvních pět nebo šest minut to nebylo úplně špatné, ale soupeř z první střely ihned skóroval a to kluky hodně srazilo. Tohle všechno ovlivnilo průběh první třetiny,“ kroutil hlavou děčínský kouč Jaroslav Hašek.

Katastrofální úvod odnesl mladý brankář Šimon Brňák, který po třetí brance nenastoupil do druhé periody. „Šimon Brňák v přípravě předvedl velmi dobré výkony. Ale kluci mu v první třetině vůbec nepomohli. On svoji šanci určitě zase dostane, na trénincích pracuje opravdu dobře,“ zdůraznil Hašek.

Jeho nástupce Lukáš Lavinger už puk za svá záda nepustil, domácí díky Petrášovi, Kuchynkovi a Zajanovi srovnali na 3:3. „Od druhé třetiny se náš výkon začal postupně zvedat a nakonec to dovedli do vítězného konce, čehož si velmi vážíme,“ podotkl Hašek.

V 65. minutě vystřelil Medvědům dva body opět Pavel Zajan. Severočeši jsou tak v tabulce stále na třetím místě, na čtvrtý Dvůr Králové mají čtyřbodový náskok, první dva týmy se jim ale vzdalují. „Na druhou stranu by to mělo být pro nás poučení do dalších zápasů, že musíme hrát od první minuty,“ uzavřel vše Jaroslav Hašek.

HC Děčín – BK Nová Paka 4:3 pp (0:3, 1:0, 2:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Petráš (Balcar), 46. Kuchynka (Oliverius, Faigl), 50. Zajan (Sýkora), 65. Zajan (Smola, Mareš) – 6. Planý (Hnik, Půlpán A.), 14. Foerster (Müller, Planý), 20. Planý (Müller, Foerster).

R: Hlinka – Tichý, Sýkora. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

HC Děčín: Brňák (21. Lavinger) – Mareš, Kaltenböck, Zicho, Loukota, Tenkrát, Balcar, Tůma – Ineman, Sýkora, Chovanec, Oliverius, Faigl, Petráš, Zajan, Fojt, Kuchynka, Smola.