O osudu turnaje rozhodl poslední zápas, ve kterém Medvědi porazili domácí Trutnov 5:3 a díky lepšímu vzájemnému zápasu se mohli radovat z celkového prvenství. „Za nás to byly tři suprové dny. Nešlo ani tak o výsledky, jako o předvedenou hru. Jsme rádi, že jsme mohli sehrát ve třech dnech tři zápasy. To, že jsme celý turnaj vyhráli, je takovým příjemným bonusem,“ řekl asistent trenéra a manažer HC Děčín Jan Havlíček.

Severočeši nejprve porazili 5:0 Nový Jičín, pak nečekaně podlehli Hronovu 2:5. V neděli ale vše napravil úspěchem nad domácím týmem.

„Chtěli jsme se zúčastnit turnaje i proto, aby byli kluci tři dny pohromadě. Udělali jsme si výlet, večer se posedělo. Myslím si, že to všechno vydařilo. Pokud nás organizátoři pozvou i příště, opravdu rádi přijedeme,“ usmíval se Havlíček.

„Máme v kádru i pár nových lidí a pojali jsme to jako takový poznávací zájezd, aby jsme se lépe poznali a mohli spolu strávit pár chvil mezi zápasy, což se myslím povedlo. Díky úspěchu se nám bude lépe trénovat,“ podotkl trenér HC Děčín Jaroslav Hašek.

Už dnes (v úterý 3. srpna) hrají Medvědi další přípravu, od 17 hodin nastoupí v Ústí nad Labem.

BAK CUP 2019: 

Konečné pořadí: 1. Děčín 4 (12:8), 2. Trutnov 4 (11:10), 3. Hronov 3 (11:11), 4. Nový Jičín 3 (6:11).

Nejlepší brankář: Kryštof Šefců (Hronov)

Nejproduktivnější hráč: Patrik Balcar (Děčín) – 1+4

Nejlepší střelec: Rok Macuh (Nový Jičín) – 4 branky

Největší sympaťák: Vojtěch Kubinčák (HC BAK Trutnov) a Pavel Zajan (HC Děčín)

Cena Fair-Play: HC Děčín