„Skóre 4:0 plně odpovídá hře obou týmů. Dvůr je hodně důrazný tým, který hraje takzvaný poctivý hokej. Těžko se přečíslují,“ zklamaně řekl trenér Jaroslav Hašek.

Severočechům se nedařilo v útoku. „My jsme se prakticky v útoku neprosadili a neměli prakticky pořádnou šanci na vstřelení gólu. Nevyhrávali jsme souboje po celém hřišti a to bylo klíčové. Domácí získávali postupně v utkání půdu pod nohama a zlepšovali se,“ dodal Hašek.

To domácí jsou čtvrtí a na Děčín ztrácí pouze dva body. „Co se týče výsledku, jsme maximálně spokojeni. Děčín nám v první třetině ukázal, že není náhodou na třetím místě. Přežili jsme oslabení a postupně se více dostali do hry. Po třetí trefě bylo rozhodnuto. Těší mě i nula brankáře Pepy Čápa,“ usmíval se trenér Dvora Králové Jiří Malinský.

Dvůr Králové – Děčín 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 27. Ježek, 31. Ježek (Matějíček), 53. Brokeš (Šedivý, Hrazdira), 55. Půhoný (Dušek). R: Veinfurter – Řezníček, Pechánek. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 480.

HC Děčín: Lavinger (Kácha) – Loukota, Zicho, Kaltenböck, Mareš, Balcar, Tůma – Petráš, Sýkora, Oliverius, Faigl, Volráb, Chovanec, Zajan, Ineman, Kuchynka, Smola.