Děčín v neděli porazil svého soupeře 5:3 a vyrovnal stav série na 1:1. Klášterec tak porazil v této sezóně až v šestém duelu. „Myslím si, že utkání v Klášterci bude mít podobný scénář jako dva předcházející duely. Těžko už na soupeře vymyslíte nějakou novou taktiku,“ uvedl kouč HC Děčín Karel Chládek.

Děčínští hráči schytali ve druhém zápase mnoho ran, připraveni jsou však všichni. „Nevím o nikom, kdo by byl zraněn a nemohl v úterý v Klášterci nastoupit. Myslím si, že Kaltenböck se už v sérii neobjeví, jelikož o jeho osudu komise ještě vůbec nerozhodovala,“ řekl smířeně Chládek.

Fanoušci jsou v play off skutečně šestým hráčem. Na domácí utkání jich přišlo okolo tří tisíc. I v Klášterci byli příznivci Děčína daleko více slyšet než domácí publikum. „Fanoušci jsou v play off výborní. My jim děkujeme a doufáme, že za námi budou stále stát v tak hojném počtu,“ děkuje děčínský trenér skvělým fanouškům.

Třetí finálový duel je na programu dnes od 18.00 na ledě Klášterce. Opět je naplánován autobus pro fanoušky. Odjezd by měl být v 15.30 od vrátnice zimního stadionu. Více na (matroose @ centrum.cz) nebo na telefonním čísle  724 893 001.

DOSADAVADNÍ ODEHRANÉ ZÁPASY FINÁLE SKUPINY ZÁPAD:

I. UTKÁNÍ: HC KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ - HC DĚČÍN 5:4 po samostatných nájezdech

Branky a nahrávky: 1. Žižka M. (Polanský), 12. Polanský (Freiberg, Řezníček), 36. Žižka M. (Řezníček, Freiberg), 60. Pražák (Stehlík), 70. Pražák - 25. Vávra, 40. Filipovský (Oliverius), 40. Vávra (Baránek), 59. Vávra (Rudovský)

HC Děčín: Lavinger (Zámostný); Sádovský, Stezka, Kaltenböck, Drahorád, Saska, Molnár, Filipovský, Oliverius, Zika, Vávra, Drnec, Rudovský, Stibor, Baránek, Vacek, Myšík, Böhm, Řídel, Bulva.

II. UTKÁNÍ: HC DĚČÍN - HC KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ 5:3 (0:2, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 27. Sádovský (Filipovský, Oliverius), 28. Saska (Vávra), 29. Baránek (Rudovský), 50. Vávra (Oliverius), 59. Baránek (Rudovský) - 11. Řezníček, 15. Mužík (Hofmeister), 35. Pražák (Jáchym)

Sestava HC Děčín:

Lavinger (Zámostný) - Sádovský, Stezka, Bulva, Drahorád, Saska, Molnár, Hříbal - Filipovský, Oliverius, Zika, Vávra, Baránek, Rudovský, Myšík, Stibor, Drnec, Řídel, Böhm.

Kanadské bodování HC DĚČÍN:

1. M. Oliverius     15 (6+9)

2. J. Rudovský   13 (7+6)

3. T. Vávra         12 (9+3)

4. L. Zika            11 (3+8)

5. V. Drahorád     9 (2+7)