„První třetina byla nemastná neslaná. Z obou stran,“ přiznal Tomáš Mareš, kouč Děčína. Není se čemu divit, že střelci mlčeli, po dvaceti minutách to bylo 0:0.

Na branku čekalo 340 diváků skoro půl hodiny. Skóre otevřel v 27. minutě děčínský Tomáš Nezbeda. Druhou trefu přidal ve vlastním oslabení Trávníček, na 3:0 pro Medvědy zvyšoval Pšenička. Písek sice před druhou pauzou snížil, ovšem v poslední třetině Děčín přidal další tři góly a rozhodl. V závěru už Písek pouze kosmeticky upravil výsledek.

„Od druhé třetiny jsme hráli přesně to, co jsme chtěli. Byl tam pohyb, soupeře jsme přehrávali. Škoda gólu na 3:1, který padl dvanáct vteřin před koncem třetiny, který byl po jasném faulu na našeho hráče,“ zlobil se Mareš.

„Ve třetí třetině jsme pokračovali v tom, co nás zdobilo v prostřední části. Odskočili jsme na pětibrankový rozdíl, až potom domácí snížili. V neděli dostanou hráči odpočinek, od pondělí se začneme připravovat na velké středeční derby proti Ústí," dodal Mareš.

IHC Králové Písek - HC Děčín 3:6 (0:0, 1:3, 2:3)

Branky a nahrávky: 40. Matiášek (Prášek, Volf), 56. Hrakholski (Hollar, Pavlát), 60. Cháb (Prášek, Koupal) – 27. Nezbeda Tomáš (Brož, Faigl.), 31. Trávníček, 38. Pšenička (Brož), 46. Charvát (Nezbeda Tomáš), 52. Trávníček (Kučera, Černohorský), 55. Černohorský (Trávníček, Kučera). Rozhodčí: Šmika – Jurak, Tuháček. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 340.

HC Děčín: Lavinger (Skokan) – Charvát, Klement, Černohorský, Brož, Kučera, Mikulec, Kaltenböck – Faigl, Nezbeda T., Zajan (A), Hruška, Nezbeda L., Pšenička, Macek, Gottfried, Trávníček (C).

Tabulka: 1. Letňany 45, 2. Příbram 42, 3. Tábor 35, 4. Chomutov 34, 5. Ústí n. L. 30, 6. Vrchlabí 29, 7. Kobra Praha 29, 8. Mostečtí Lvi 22, 9. Děčín 21, 10. Benátky n. J. 21, 11. Písek 19, 12. Cheb 16, 13. Klatovy 12, 14. Jablonec 12, 15. Hronov 10, 16. Řisuty 7.