V tom přivítali osmý Baník Sokolov, na který měli před zápasem na sedmém místě náskok pouhého bodu.

HC Děčín – Baník Sokolov

5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

První třetinu gólově ovlivnily dvě hrubky brankářů a proměněná první přesilovka domácích. Nejprve nahrál hostující gólman na hokejku Oliveriusovi a Děčín vedl, nedlouho poté to samé zopakoval děčínský gólman a Sopr vyrovnal. Narozdíl od hostů pak ale Oliverius využil nahozením od modré přesilovku a Děčín tak o první přestávce vedl.

Do druhé části nastoupil aktivněji domácí celek a jeho tlak měl vzrůstající tendenci. Dlouho však kýžené ovoce v podobě gólu nepřinesl. Až ve 34. minutě se konečně trefil Kaltenböck a děčínský náskok byl dvoubrankový. Jenže místo toho, aby Děčín soupeře v následující přesilovce dorazil, nechal si dát gól. O ten se ve vlastním oslabení zasloužil Kukla. Pak využil přesilovku Sokolova Bauer a kde byl dvoubrankový náskok domácích. Do poslední třetiny se tak šlo za vyrovnaného stavu.

V úvodu posledního dějství měli domácí výhodu jako hrom opět strhnou vedení na svou stranu. Ovšem dlouho trvající přesilovku pět na tři nevyužili. Na gól se tak čekalo až do poloviny poslední třetiny, kdy proměnil přesilovku domácí Šnajdr. Poslední slovo pak měl symbolicky hráč, který skóre celého zápasu otevřel, tedy Oliverius. Ten se při power play hostů trefil přes celé kluziště a byl tak se třemi góly hlavním strůjcem děčínského vítězství. Zapomenou ale nesmíme ani na brankáře Wegerta, který svými jistými zákrok několikrát své mužstvo především v závěru zápasu podržel.

Branky: 10., 16 a 60. Oliverius, 34. Kaltenböck, 50. Šnajdr – 11. Sopr, 36. Kukla, 39. Bauer. Vyloučení 8:10, využití 2:1, oslabení 0:1. 220 diváků, sudí Vláčil.

HC Děčín: Wegert – Štěpánek, Stezka – Kaltenböck, Dvořák – Sádovský, Mouka – Filipovský, Oliverius, Šnajdr – Havlíček, Myšík, Drnec – Chvátal, Stibor, Chládek – Řídel. Trenéři Havlík a Bedan.