Jak už jsme předeslali vstup do nového roku se děčínským hráčům velmi vydařil a na plný bodový zisk z domácího prostředí chtěli navázat nějakým tím bodíkem i ne hřišti soupeře.

Baník Sokolov – HC Děčín

3:4 pp (1:0, 0:1, 2:2 – 0:1)

Vstup do zápasu se ale Děčínu příliš nepovedl a už po necelých dvou minutách prohrával po gólu Bauera. Hostům se povedl vstup do druhé části, kdy ve 25. minutě vyrovnal Chvátal.

Velmi bohatá na góly byla třetí část. Nejprve udeřil opět Bauer a to tentokrát dokonce ve vlastním oslabení. Za necelých pět minut se podařilo po pěkné kombinaci při přesilovce vyrovnat Filipovskému. Vývoj zápasu otočil v děčínský prospěch za další dvě minuty Oliverius. Jenže uběhlo pouhých čtyřicet vteřin a už bylo zase vyrovnáno. Trefil se Kukla. I přesto, že oba týmy měly ještě velké příležitosti dospělo utkání do prodloužení. To se nehrálo dlouho, dvě minuty a devatenáct vteřin po jeho zahájení totiž hostům vystřelil prémiový druhý bod Myšík.

Branky: 2. a 46. Bauer, 56. Kukla – 25. Chvátal, 51. Filipovský, 55. Oliverius, 63. Myšík. Vyloučení 6:7, využití 0:1, oslabení 1:0. Sudí Kostourek.

HC Děčín: Lavinger – Drahorád, Stezka, Kaltenböck, Dvořák, Molnár, Sádovský – Filipovský, Oliverius, Zika – Havlíček, Řídel, Luka – Chvátal, Myšík, Šnajdr – Chládek, Stibor. Trenér A. Havlík.