Děčín ale udržel nejtěsnější náskok a po výhře 4:3 se posunul na deváté místo druholigové tabulky. „První dvě třetiny jsme byli lepším týmem 
a hráli dobrý hokej. Pak přišla zbytečná vyloučení, která zdramatizovala celý zápas," kroutil hlavou trenér Medvědů Karel Chládek.

Bylo to už čtvrté utkání, kdy o výsledku Medvědů rozhodovala jediná branka. „Tohle jsem nezažil, aby první čtyři zápasy skončily nejtěsnějším rozdílem. Asi je to tím, že nám chybí koncentrace, jako v poslední třetině proti Bílině," povšiml si děčínský trenér.

Už v první periodě byl Děčín lepším týmem, domácí Bílinu přestřílel, ale dlouho nemohl najít recept na brankáře Horáka. Nejprve nevyužil dlouhou přesilovku pět na tři, pak přežil velkou šanci domácích, při které se vyznamenal Formánek. V 17. minutě se pěkně trefil Zika a dostal Děčín do zaslouženého vedení.

Sotva se diváci po první pauze posadili na svá místa, děčínský Racek využil parádní přihrávku od Ziky a vstřelil druhou branku. A když za daší čtyři minuty Kuchynka šikovně tečoval Müllerovu střelu, vypadalo to na jasné děčínské vítězství. Bílina sice snížila, Formánka překonal Havlůj, ale za deset minut vrátil Medvědům tříbrankový náskok Vacek, jenž tečoval kotouč, který na branku nahodil Kaltenböck.

V poslední části Děčín zaspal úvod. Toho využil Kýhos a velmi brzy snížil. Kontaktní gól vlil domácím hokejistům novou krev do žil a najednou jich bylo plné kluziště. Když v 51. minutě stáhl Machulda náskok Děčína na jedinou trefu, bylo na ledě horko. Naštěstí se neopakoval zápas v Řisutech, kde Děčín o vedení v poslední minutě přišel. Medvědi v čele s Formánkem těsnou výhru udrželi, v závěru ještě minul prázdnou branku Oliverius.

„Za tři body jsme rádi, tabulka je vyrovnaná. Navíc nás těší i výkony obou brankářů, jak Formánka, tak i Lavingera," dodal Chládek.

Ostatní výsledky 4. kola:
Kolín – Sokolov 1:3, Klášterec n. O. – Jablonec n. N. 6:7, Kobra Praha – Jindřichův Hradec 4:3, Žďár n. S. – Tábor 2:4, Řisuty – Klatovy 9:4, Nymburk – Vrchlabí 4:1, Pelhřimov – Milevsko 5:2.

DRACI BÍLINA - HC DĚČÍN 3:4 (0:1, 1:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. Havlůj (Hrdlička), 41. Kýhos (Havlůj), 51. Machulda (Havlůj) – 17. Zika (Oliverius, Racek), 21. Racek (Zika, Oliverius), 25. Kuchynka (Müller, Drnec), 36. Vacek (Kaltenböck, Faigl).
Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Střely: 28:38.
HC Děčín: Formánek (Šticha) – Hříbal, Procházka, Kaltenböck, Motejlek, Saska, Molnár – Racek, Oliverius, Zika – Faigl, Chládek, Vacek – Müller, Drnec, Kuchynka – Číhal, Kopas, Šetka.