Za posledních devět domácích zápasů se Medvědi radovali jen dvakrát s tříbodové výhry. „Zápasy s Trutnovem jsou vždy fyzicky náročné. Je to také o tom, kdo dá první branku. My jsme museli neustále dotahovat a soupeř velmi dobře bránil. Rozhodl asi třetí gól soupeře, který padl po naší hrubé chybě. To se stává,“ podotkl děčínský kouč Jaroslav Hašek.

CHYBĚLO MALIČKO

V závěru byl Děčín blízko vyrovnání, při hře bez brankáře zachránila hosty v posledních vteřinách tyč. „Kluci předvedli srdce a hráli až do konce a jen kousek nás dělil alespoň od bodu. Opět nás zradilo neproměňování šancí a přesilové hry,“ zakroutil hlavou.

Domácí fanoušci tak odcházeli opět zklamaní. „To že doma nebodujeme, nás moc mrzí, dříve se do Děčína pro body nejezdilo. Letošní sezónu bodujeme více venku než doma. Každý k nám přijede bránit a my se neumíme prosadit. Naopak venku se nám hraje lépe do otevřenější obrany,“ přiznal Hašek.

ŠANCE NA REPARÁT

Ve středu od 18 hodin hraje Děčín opět doma, má tak proti pražské Kobře šanci na reparát. Jak to vůbec vypadá aktuálně s úzkým kádrem Medvědů? Stále to není optimální. „To se už trochu zlepšilo. Stále nám však chybí Faigl a Hříbal. Prvně jmenovaný má problémy s ramenem a druhý s kolenem. Faigl by se mohl vrátit do zápasového kolotoče koncem ledna a Hříbal až koncem února,“ dodal na závěr Jaroslav Hašek.

HC Děčín – HC Trutnov 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 36. Bárdoš (Kuchynka, Mareš), 49. Zajan (Balcar) – 33. Vácha (Semorád, Svoboda), 35. Chytráček (Tatar, Janoušek), 46. Svoboda (Vacek, Poul)

Rozhodčí: Vyštejn – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

HC Děčín: Lavinger – Málek, Mareš, Kaltenböck, Loukota, Vaněk, Procházka, Balcar – Zajan, Kuchynka, Drašar, Volráb, Oliverius, Petráš, Bárdoš, Kopta, Kordule.