V lepším rozpoložení je Děčín. Medvědi pravidelně bodují a drží kontakt se špičkou tabulky. Naopak Bílina prohrála čtyři zápasy v řadě. Naposledy ztratila v Trutnově vedení 3:0 a odvezla si jeden bod.

„Myslím si, že nehrajeme špatný hokej, ale děláme individuální chyby. Na tréninku na tom pracujeme. To, co se přihodilo v Trutnově, se prostě nesmí stávat,“ má jasno bílinský útočník Jakub Procházka.

Děčín naposledy porazil poslední Řisuty 4:2. A splnil tak povinnost. „Po té pauze jsme se pomalu rozjížděli, rozhodla druhá třetina, kdy jsme dali tři branky. Koukatelné to asi moc nebylo, ale tři body máme,“ zdůraznil děčínský trenér Jaromír Carvan.

Medvědi budou v sobotu papírovým favoritem. V sezoně navíc Bílinu dvakrát porazili (venku 7:2, doma 2:0). „Čeká nás specifické prostředí a specifický tým. Bílina hraje hodně živelně. Do útoku má kvalitu, v obraně trochu slabiny. Důležité bude, abychom se s tím srovnali a šli do vedení. Každý bod z Bíliny bude dobrý,“ má jasno Carvan.

„Děčín má dobrý tým, musíme si dát pozor na přesilovky. Nálada v kabině je dobrá, na zápas se těšíme. Bylo by dobré, kdyby přišlo hodně lidí,“ přeje si Procházka.