Medvědy by na lavičce mělo vést trio Hašek, Havlíček, Pošusta. „Budeme to mít rozdělené. Jarda Hašek bude mít útočníky, já obránce a Martin Pošusta brankáře,“ prozradil manažer HC Děčín Jan Havlíček.

Velké posily? To ne, v Děčíně to bude sázka na mladé hráče. „Aktuálně máme dva hráče v jednání, uvidíme, kdo vypadne z Ústí, nebo Litoměřic. Chceme, aby dostali prostor i naši junioři. Ale záleží to na mnoha okolnostech. Uvidíme, kdo bude ještě volný. Je jasné, že je potřeba doplnit obranu,“ zdůraznil Havlíček.

Z pracovních, zdravotních, nebo jiných důvodů nebudou pokračovat Jan Molnár, Ondřej Kopta, Radomír Vaněk, Ondřej Hříbal, Jan Bárdoš, David Drašar a Pavel Kordule.

Letošní struktura přátelských zápasů je z pohledu Děčína hodně zajímavá. Tým z Číny (China Dragons), turnaj v Trutnově, nebo měření sil s celkem, který hraje Univerzitní ligu. „Bude to zpestření pro hráče, ale věřím, že i pro diváky. Nechtěli jsme už hrát s týmy, které budeme potkávat v lize. Takže přišly dvě zajímavé nabídky. Tým z Číny bude hrát fyzický a náročný hokej. Univerzitní tým z Prahy má také svou kvalitu. Navíc oba zápasy budeme hrát doma. Věřím, že to budou pěkné duely,“ doufá.

Děčínští Medvědi si dávají skromné cíle. Ve druholigové tabulce budou mít ve skupině Sever osm týmů. „Chceme se dostat do play-off. Naším cílem je zapracovat do týmu mladé hráče. Zkoušíme ještě ústeckého juniora Víťu Šindeláře, ten se jevil dobře. Ale play-off chceme, i když to bude těžké,“ přiznal Havlíček.

Ve skupině Sever bude největším favoritem Vrchlabí, které značně posilovalo. „Vrchlabí mělo minulý rok rozpočet dvanáct miliónů, to bylo skoro šestkrát více, než u nás. Oni chtějí postoupit do první ligy. Teď tam přišel Petr Sýkora, který hrál ještě minulý rok extraligu. Pro diváky to ale bude zajímavý soupeř,“ myslí si manažer děčínských hokejistů.

Příprava HC Děčín: 

Děčín – Most (úterý, 13. srpna – 18), Dragons – Děčín (úterý, 20. srpna – 17.15, ZS Kladno)
Most – Děčín (čtvrtek, 22. srpna – 18), Děčín – Dragons (úterý, 27. srpna – 18)

Turnaj v Trutnově (30. srpna – 1. září): Nový Jičín – Děčín (pátek, 30. srpna – 17.30). Hronov – Děčín (sobota, 31. srpna – 19.30), Trutnov – Děčín (neděle, 1. září – 17).

Ústí n. L.- – Děčín (úterý, 3. září – 17), Děčín – Engineers Prague (čtvrtek, 5. září – 18).

Soupeři ve II. lize – skupina Sever: Draci Bílina, Dvůr Králové, Řisuty, Vrchlabí, Trutnov, Jablonec n. N., Mostečtí Lvi, Nová Paka.

Složení kádru na prvním tréninku:

Brankáři:
Lukáš Lavinger, Petr Kácha, Šimon Brňák

Obránci:
Jan Kaltenböck, Jakub Loukota, Daniel Volráb, Patrik Balcar, Filip Černohorský, Bohuslav Tenkrát, Patrik Vytejček, Michal Hruška.

Útočníci:
Pavel Zajan, Filip Ineman, Vít Šindelář, Michal Oliverius, Tomáš Faigl, Štěpán Kuchynka, Karel Horák, Tomáš Arnold, Jan Smola, Michal Stínil.