Jeho kádrem se přes letní přestávku prohnalo doslova tornádo. Ne na trenérských postech, kde jako hlavní zůstává Vít Borůvka a jako asistent Pavel Werner, ale v samotném hráčském kádru téměř nezůstal kámen na kameni.

Tak především ukončilo kariéru celkem dost zkušených hráčů, jako Postl, Gergel, Martin Luka, Bedan, Havlíček, Tomeček či Zikmund. Posledně dva jmenovaní si to však posléze nechali projít hlavou a do mužstva se znovu vrátili. „Brankář Jiří Zikmund se však v jednom z přípravných zápasů zranil a my na to museli zareagovat. Podařilo se nám domluvit na hostování s Michalem Láníčkem, kterého můžete znát ze Slavie Praha,“ prozradil nejžhavější novinku manažer HC Děčín Jan Havlíček.

Jemu a celému realizačnímu týmu se pak podařil v létě další husarský kousek, když angažovali mistra světa z roku 2000 obránce Martina Štěpánka. „Zatím u nás zůstává, jsme ale domluveni, že pokud dostane nějakou zajímavou nabídku, tak odejde,“ pokračoval Havlíček. Defenzivní řady pak také posílili Loučka s Kunclem, kteří mají zkušenosti jak s první, tak i druhou ligou. V obraně bude také hrát mladý děčínský odchovanec Pavel Marek, který už se občas v děčínském dresu v minulosti objevil.

Celkově prošel děčínský kádr poměrně značným omlazením, když z různých ligových a extraligových juniorských angažmá přišli mladí Češka, Saska, Hříbal, Nekvinda, Šohaj. Osu týmu pak budou jistě tvořit „staří známí“ jako O. Luka, Filipovský, Štverák, Tomeček, Stezka, Mouka, Vedral či Stibor. Pokud jsme na někoho zapomněli, tak se velmi omlouváme.

Změn oproti loňsku doznala i soutěž samotná. Nejprve se dlouho diskutovalo o tom, jestli se budou hrát opět obě „české“ skupiny dohromady. Nakonec ale vyhrála „ekonomičtější“ leč méně atraktivnější varianta, ve které budou obě skupiny znovu rozděleny na Západ a Střed. Skupina Západ pak byla nejprve rozlosována na dvanáct účastníků, s tím že se jí zúčastní pouze jedenáct týmů, nakonec se však odhlásily Rokycany a tak byla celá soutěž přelosována pro deset týmů.

Děčínský HC tedy začíná v neděli 13. září na domácím ledě s týmem Roudnice, začíná se v 17.00.