Třetí zářez na pažbu si připsal ve středečním večerním důležitém utkání, ke kterému zajížděl na ledovou plochu nováčka HC Trutnov.

HC Trutnov – HC Děčín 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Duel to byl důležitý proto, že oba soupeře od sebe ve druhé polovině vyrovnané tabulky dělily jen dva body. V případě výhry by se domácí přehoupli přes Děčín, který by zase o něco klesl a hlavně po psychické stránce by to nebylo dobré. Naopak v případě výhry by se Děčín odpoutal bodově od již zmiňované spodní části a udělal by výrazný krok k příčkám na které rozhodně patří. Druhá možnost byla správně.

A to i přesto, že se domácí ujali v první části vedení. První větší šanci utkání měli domácí v 11. minutě. Bran­kář Zikmund si ale poradil jak s bombou Potůčka, tak i s dorážkou Poláka. Dvě minuty před koncem měl velkou možnost i děčínský Rudovský, nastřelil však jen tyč. Vzápětí přišla první změna skóre. Minutu a čtvrt před koncem první části se dostal puk k domácímu Králíčkovi, který nechytatelnou bombou z prostoru mezi kruhy nedal Zikmundovi šanci.

Děčínský tým inkasovananá branka na kolena nesrazila. Naopak ve druhé části předvedli trpělivý, zodpovědný výkon, který byl nakonec korunovaný dvěma brankami. Na konci 29. minuty ztratili domácí puk u mantinelu, následovala přesná přihrávka Gerela před branku na Postla a ten zakončil tak, jak měl. Druhý zásah si hosté nachali až na úplný závěr druhé části. Tři vteřiny před druhou sirénou vybojoval na nejistém domácím obránci za brankou puk neúnavný Rudovský, přihrál ho před branku osamocenému Štverákovi a ten potvrdil, že se mu po zranění vrací střelecký apetit.

V poslední části se domácí snažili vehementně o vyrovnání, hosté však pozorně bránili, přežili i závěrečnou power play a odvezli si zasloužené tři body.

Branky:18. Králíček – 29. Postl, 40. Štverák. Vyloučení 8:9.