HC Děčín – Litoměřice

2:6 (0:1, 1:3, 1:2)

Po rozháraném úvodu z obou stran jako první udeřili hosté. V polovině osmé minutě hráli hosté první přesilovku a Bacovský úspěšnou dorážkou otevřel skóre zápasu. Ani jeden tým si jinak v první části vyloženou příležitost nevytvořil, několik střel sice útočníci vyslali, oba brankáři ale byli pozorní nebo puky mířily mimo brankovou konstrukci.

Ani úvod druhé třetiny nenaznačoval nějaké brankové hody ze strany hostů. Ovšem přišla 28. minuta, ve které sehrál Šnajdr se zakončujícím Slížkem skvěle sitaci dva na jednoho a hosté vedli dva nula. Další dvě minuty byly v utkání zřejmě rozhodující. Minutu a půl po inkasované brance měl na hokejce snížení O. Luka, který vystihl špatnou rozehrávku a jel prakticky sám na brankáře Volkeho, jeho blafák však skončil na břevně a minutu na to inkasoval Děčín třetí branku z hole Husičky. Dokonale tak zapůsobilo pravidlo „nedáš – dostaneš“. Kdyby Luka snížil na 2:1, určitě by se zápas vyvíjel jinak, na kdyby se ale ve sportu, a v hokeji zvlášť, nehraje. Jiskřičku naděje vykřesal pro domácí ve 34. minutě Vedral, který přesnou střelou k tyči snížil na 1:3. Jenže dvě a půl minuty před koncem druhé části propadlo nahození Hillmicha od modré přes klubko hráčů za záda vystřídavšího Zámostného a hosté vedli o tři branky.

Zmar domácích v útočné fázi podtrhla neproměněná, dvouminutová přesilovka pět na tři na konci první poloviny posledního dějství. Trest přišel záhy a byl dost krutý. V průběhu osmi vteřin se trefil dvakrát Zuziak a litoměřický Stadion vedl rázem o pět gólů. Dvacet osm vteřin před koncem zápasu pak kosmeticky upravil skóre zápasu Filipovský.

Branky: 34. Vedral, 60. Filipovský – 9. Bacovský, 28. Slížek, 30. Husička, 38. Hillmich, 55. a 55. Zuziak. Vyloučení 7:6. Využití 0:2. Před 120 diváky řídil Luczkow.

HC Děčín: Telecký (30. Zámostný) – Loučka, Mlejnek – Kuncl, Molnár – Saska, Marek – Vedral, Stezka – Hříbal, O.Luka, Mouka – Češka, Filipovský, Štverák – Havlíček, Bulva, Stibor – Sladký, Šohaj. Trenér V. Borůvka, as. P. Werner.