HC Sokolov – HC Děčín

2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Hosté v prvním kole porazili na svém ledě celek Roudnice a dvě branky, sokolovský Baník uspěl na ledě Litoměřic, kde také vyhrál o dvě branky divokým skóre 6:8. Oba celky pak chtěly svůj zisk z prvního kola potvrdit i tentokrát. Nakonec se to lépe podařilo „domácím“, kteří si připsali dva body za výhru v prodloužení. Ale ani Děčín neodjel s prázdnou a rozšířil svou sbírku o jeden bod.

Do utkání vstoupili s větším elánem sokolovští hráči a děčínský gólman Láníček se měl co ohánět. Několik nebezpečných situací ale vyřešil. Když pak Děčín nevyužil v první části dlouhou přesilovku pět na tři šlo se poprvé do kabin za bezbrankového stavu. Gólu se diváci dočkali v polovině utkání, kdy Láníčka prostřelil Soukup a Baník vedl 1:0. Na vyrovnání se však nečekalo dlouho. Nejprve byl sice vyloučen děčínský Češka, hosté však přesilovku přestáli bez úhony a krátce po jejím skončení udeřili ve vlastním oslabení. Ve 33. minutě poslal dlouhý pas brankář Láníček na Vaľka, ten se prokličkoval mezi obránci a svůj průnik zakončil přesnou střelou mezi betony sokolovského brankáře Závorky. Do kabin se tedy šlo i podruhé za vyrovnaného stavu. Ve třetí části neproměnilo ani jedno mužstvo několik slibných situací a zápas tak dospěl do nerozhodného stavu. Následovalo tedy prodloužení. V tom byl vyloučen děčínský Hruška a Dobřemysl využil přesilovku 4 na 3 v 63. minutě ke vstřelení rozhodujícího gólu.

Branky: 30. Soukup, 62. Dobřemysl – 33. Vaľko. Vyloučení 7:6, využití 1:0, oslabení 0:1.

HC Děčín: Láníček – Štěpánek, Čugajus, Streckis, Loučka, Havlíček, Kuncl, Sádovský – Luka, Hříbal, Tomeček – Češka, Štverák, Filipovský – Vaľko, Hruška, Sladký – Stibor, Mouka.