Hostující predátoři měli před zápasem v Děčíně přesně opačnou bilanci než jejich hostitel. Hráli sice jen dva zápasy, ale oba vyhráli. Nejprve přehráli jablonecké Vlky a poté byli úspěšní i na lovosickém ledě, kde porazili Litoměřice. Není tedy divu, že na děčínský led zajížděli s notným sebevědomým a rozhodně nechtěli vítěznou sérii přerušit. Nakonec ale bylo vše jinak.

HC Děčín – HC Č. Lípa

5:4 (1:1, 0:1, 4:2)

Do utkání vstoupili útočněji hosté, ale brankář Pošusta několik jejich nebezpečných střel zlikvidoval. Jako první tak udeřili domácí. V osmé minutě zakončil pohlednou kombinaci Štverák a Děčín vedl. Jenže ne dlouho. Uběhlo pouhých třicet tři vteřin a dorážkou vyrovnal Šulc. Když pak v závěru této části hry domácí nevyužili tři čtvrtě minuty dlouhou přesilovku pět na tři odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu.

V úvodu druhé části přestáli děčínští hokejisté přesilovku, ovšem nevymanili se ze zámku Predátorů a už při hře pět na pět inkasovali z hole Divíška druhý gól. Od té doby ale začali hrát především domácí. Ti svému soupeři puk prakticky nepůjčovali, vytvářeli si šance, ale gól ne a ne dát. Největší šance měli Nekvinda, Kuncl a Sladký.

V době stále vzrůstajícího tlaku Děčína přišla další rána. Hned v první minutě poslední části vyrobila děčínská obrana v čele s brankářem Teleckým při vlastní přesilovce hrubku v rozehrávce, kterou potrestal zkušený Olivierus. S domácími to nevypadalo dobře, ale hokejový bůh byl tentokrát doma. Děčínský tým ještě zvýšil obrátky, Predátoři chvílemi nevěděli kam dřív skočit a branky jen vysely ve vzduchu. Padat začaly v šesté minutě třetí třetiny. Za deset následujících minut nasázeli domácí svému soupeři čtyři góly a rázem vedli dvoubrankovým rozdílem.

O přesné trefy se postarali postupně Vedral, Kuncl, Češka a znovu Kuncl. Škoda jen nepovedeného závěru utkání, kdy od času 17.26 hráli hosté vlastně až do konce přesilovku pět na tři. Tu dokázali využít v poslední minutě velezkušeným Patzenhauerem, víc jim ale domácí nedovolili a dotáhli utkání do vítězného konce.

„Má to stoupající tendenci, na Českou Lípu se navíc hráči vyhecovali a už se na to celkem dalo koukat,“ prohodil asistent trenéra děčínského týmu Pavel Werner.

Branky: 8. Štverák, 46. Vedral, 54. a 56. Kuncl, 55. Češka – 8. Šulc, 25. Divíšek, 41. Olivierus, 60. Patzenhauer. Vyloučení 10:12. Využití 3:0. Oslabení 0:1. Před 120 diváky řídil Štěpán.

HC Děčín: Pošusta (31. Telecký) – Kuncl, Saska – Stezka, Loučka – Havlíček, Marek – Vedral – O. Luka, Mouka, Hříbal – Štverák, Filipovský, Češka – Stibor, Sladký, Šohaj – Nekvinda. Trenér V. Borůvka, as. P. Werner.